chamerops.jpg
Статистика

Популярное

Новое на сайте

Антуріум

Энциклопедия комнатных растений - А

Рід Антуріум (Anthurium). Найбільший рід родини, налічує більше 500 видів. Назва роду зазвичай перекладають як «квітка-фламінго» або «квітка-хвіст». Представлений наземними та епіфітними видами.

Сімейство: Ароїдні (Araceae)
Батьківщина: Центральна і Південна Америка.
Опис: Багаторічні трав'янисті рослини, від ліан до видів з сильно укороченим стеблом. Найчастіше це високогірні види. Зазвичай антуріуми ділять на три групи: в'юнкі, короткостеблові і бесстебельниє. На стеблі зазвичай маються додаткові корені-зачіпки. Листя з вираженим черешком і різноманітною формою листової пластинки. В основі черешка - геникулум (колінчастий вигин). За забарвленням листової пластини рід Антуріумів ділять на дві групи - ряболисті і однотонні.

квіти антуріумів декоративноцветущие

квіти антуріумів декоративноквітучі

В залежності від декоративних особливостей, Антуріуми ділять на три групи:
декоративноцветущие (Антуріум Андре [Anthurium Andreanum], А. Шерцера [A. Scherzerianum], А. Ліндена [A. Lindenianum] та їх гібриди),
декоративнолисткових (А. Кришталевий [A. Crystallinum], А. Величний [A. Magnificum], А. Королівський [A. Regale], А. Вича [A. Veitchii], А. Олферса [A. Olfersianum] та ін),
декоративноплодовые (А. Лазить [A. Scandens], А. Бейкера [A. Bakeri], А. Белонервный [A. Leuconeurum], А. Овальнолистный [A. Ovalifolium] та ін).
Суцвіття - качан, з дрібних квіток, що нагадують за формою ромб або квадрат, оточений великим, яскраво пофарбованим прицветным листом - покривалом (яке все і вважають квіткою Антуріума). Квітки двостатеві, але саме цвітіння протікає у дві фази: жіноча (видно рильця маточок) і чоловіча (виходять тичинки). Колір покривала та аромат квітів залежать від запилювачів. Якщо вид орієнтований на запилення мухами, то покривало забарвлена в темні тони і суцвіття видає запахи гниття, якщо ж на бджіл - світлі тони і набагато більш приємні запахи.
Плід - ягода, часто яркоокрашенная і соковита. При дозріванні вона видавлюється з суцвіття і повисає на двох волокнах.

Листя Антуріума Андре

Листя Антуріума Андре

Опишемо декілька найбільш поширених видів.
Антуріум Андре (Anthurium Andreanum) - батьківщина Еквадор, Колумбія. Стебла короткі, здерев'янілим, з сильно розвиненими повітряними коренями, лист з глибоко-серцеподібною підставою, овально-ланцетний, 25-30 см завдовжки, до 10-12 см завширшки, на довгих черешках (до 25 см). Лист щільний, шкірястий, темно-зелений, знизу - світло-зелений. Покривало широкосердцевидное з чітко виділяються жилками, слабоморщинистое, глянцева, від білого до червоного кольору. Суцвіття пряме, довжиною до 10 см, жовтувате.

Сардэчна запрашаем в санатории Белоруссии!

Антуріум Шерцера (A. Scherzerianum) - родом з вологих гірських лісів Коста-Ріки і Гватемали. Безстебельні або короткостеблових квітка, черешки довгі (до 100 см), шкірясті, темно-зелені. Листки видовжено-ланцетний, до 15-30 см завдовжки і 6-10 см шириною, темно-зелений. Суцвіття спірально закручена (як штопор), червоно-помаранчевих тонів. Покривало сильно відігнуті, шарлахово-червоне, жовте, рожеве, біле, часто з плямами або точками контрастного кольору. Квітка на рослині тримається до трьох місяців. Ягоди яйцевидні, оранжево-жовтого кольору. Цей вид потребує відпочинку з листопада по січень.
Антуріум Кришталевий (A. Crystallinum) - родом з вологих, гірських тропічних лісів Колумбії. Стовбур товстий, короткий, черешки округлі, довгі, слабокрылатые, з дрібними зеленими плямами і сріблястою облямівкою по краю піхви. Листя великі, звисаючі, широкояйцеподібні, довжиною до 50-60 см, на підставі листа частки пластинки розташовуються черепітчато. Верхня частина листа оливково-зелена з мережею біло-зелених жилок, на нижній стороні листа жилки блідо-зелені. Суцвіття блідо-зелене, виділяє аромат гвоздики, покривало вузьке, зелено-коричневе. Плоди - ягоди, зеленувато-сірого кольору.
Антуріум Лазячий (A. Scandens) - мешкає на висоті 1200 м над рівнем моря в тропічних лісах Антільського архіпелагу. Стебло лазить, до опори прикріплюється з допомогою коренів-прицепок. Листки короткочерешкові, ланцетні, довжиною 10-12 см і шириною до 4-5 див. Суцвіття світло-жовте, покривало світло-салатне. Квітконіс коротше листя. Плід - ягода, сплюснуто-куляста з білим околоплодником, після дозрівання звисає на досить довгих волокнах. Зустрічається різновид з темно-фіолетовими ягодами. Вид досить тіньовитривалий, не любить пряме сонце.

Квітка Антуріума Шерцера

Квітка Антуріума Шерцера

Окремо виділяють групу «саванновых антуріумів», у них відсутня стебло, листки короткочерешкові, товсті, вузькі. На підставі розетки утворюються повітряні коріння, що ростуть вгору і покриті веламеном (як коріння орхідей), що дозволяє поглинати вологу з повітря.
Догляд: Вирощувати Антуріуми в кімнатно-офісних умовах порівняно нескладно. Рослини вимогливі до освітлення, воліють розсіяне світло, прямі промені сонця як і для папоротей - можна пару годин призахідного або сонця. Антуріуми теплолюбні, багато видів люблять помітний добовий перепад температури (5 - 10°С). Температура бажана в межах 20-25°С вдень, взимку повітря не нижче +18°С. Вологість повітря потрібна в межах 60-80%, влітку корисно регулярне обприскування і навіть душ, один - два рази на місяць. Полив м'якою, теплою водою рівномірно протягом року. Не можна пересушувати і заливати рослини, антуріуми не люблять жорстку воду. Удобрюють в період активного росту мінеральним добривом, один раз в тиждень, і приблизно раз в місяць - органічним.

Ягоди Антуріума лазить

Ягоди Антуріума

Розмноження: Може розмножуватися насінням, верхівковими живцями і відрізками стебла, деякі види утворюють нащадки.
Живці та відрізки стебла досить легко вкорінюються, особливо при наявності на них повітряних коренів. Максимальний час для вкорінення - 2-3 тижні.

Тамада на свадьбу: как не ошибиться в выборе?

Насіння після вилучення з ягоди, промивають водою і на пару годин замочують у слабкому розчині перманганату калію (марганцівки). Згідно з даними літератури - свіжозібране насіння мають схожість близько 90%, при зберіганні - через два тижні схожість знижується наполовину. При зберіганні в непошкоджених ягодах, схожість може зберігатися до двох місяців. Насіння сіють на поверхню кокосового або торф'яного субстрату (або кілька шарів фільтрувального паперу) в чашку Петрі або низьку закривається миску. При температурі 25-27°С, підвищеній вологості (у воду для зволоження субстрату можна додавати слабкий розчин фунгіцидів) і розсіяному освітленні, сходи з'являються протягом тижня. Пікірувати сіянці можна у фазі першого справжнього листка (через два місяці після сходів). Вважається, що рослини антуріумів вирощені з насіння, зацвітають на 3-4 рік життя.

Листя антуріума кришталевого

Листя антуріума кришталевого

Пересадка: Пересаджують у міру переростання ємності, приблизно один раз у два роки. Пересадку бажано проводити навесні. Для посадки використовують горщики або кошики. У горщиках обов'язково забезпечити хороший дренаж (1/3 висоти горщика). Коріння антуріумів дуже крихкі, тому пересаджувати треба дуже акуратно і неквапливо. Субстрат для вирощування повинен містити багато поживних компонентів (листова земля, торф) і бути дуже рихлим, повітропроникним, з додаванням великих шматочків соснової кори (як для орхідей).
Хвороби, шкідники, проблеми: Можуть вражатися попелиць, щитівкою, павутинним кліщем, трипсами і білокрилка, кореневими і листовими нематодами. Може хворіти фітофторозом та антракнозом (не використовуйте землю з городів). При застійному перезволоженні можливі кореневі гнилі. При сухості повітря і на протягах скручуються листя. Полив жорсткою водою можуть привести до потемніння кінчиків листя. Якщо нижні листки стали коричневого кольору, швидше за все ви перестаралися з добривами, пропустіть кілька удобрювальних поливів. Від сильного освітлення на листках можуть з'явитися знебарвлені плями, верхівки стають коричневими - просто поставте в затінене місце.

Ритейлер №1 в Украине – COMFY