Hedera.jpg
Статистика

Популярное

Новое на сайте

Монстера делікатесна

Энциклопедия комнатных растений - М

(Monstera deliciosa) - монстера делікатесна або приваблива. Іноді називають філодендрон дірявий. Один з найбільш великих видів роду монстер.

Сімейство: Ароїдні (Araceae)

Батьківщина: Вологі ліси тропічної Америки

Опис: Вічнозелена трав'яниста ліана, довжиною 9 - 12 м, кімнатно-офісних умовах зазвичай не більше 3 м. Листки шкірясті, великі, діаметром 60 - 90 см, серцевидні, глибоко розсічені. Листя молодих монстер (або в несприятливих умовах) цілокраї, без отворів. З стебла легко і з задоволенням ростуть повітряні корені. Квітка - початок 25 см завдовжки і 10-20 см завтовшки, покривало біле. Цвітіння при гарному догляді може відбуватися щорічно. Може зав'язатися плід - ягода, зі смаком і запахом ананаса. Будьте обережні! Плід монстери делікатесної їстівний, але тільки в стадії повної зрілості. Незрілі плоди монстери містять безліч кристалів оксалату кальцію, які викликають відчуття печіння у роті.

Догляд: Витка рослина потребує підпорах. Монстера наполегливо вважається тіньолюбних рослиною, це не зовсім так, вона не буде в захваті від прямих сонячних променів, можливі опіки листя. Глибоку тінь доросле рослина зможе переносити пару місяців безболісно, але цвітіння і красивих листя, звичайно ж, не буде. Монстера делікатесна воліє яскраве розсіяний світло. Температура взимку +16...+18°С, влітку +25...+29°С. Утворюються на рослині повітряні корені видаляти не можна, їх зазвичай направляють в ємність із землею, обприскують або обертають мохом-сфагнумом, ці корені забезпечують рослини додатковим харчуванням. Обприскування листя монстері не зашкодить, але бажано ще і періодичне прибирання листя від пилу за допомогою вологої ганчірочки. Полив рясний після підсихання верхнього шару грунту, взимку помірний. Не можна допускати пересушування і затоки монстери. У весняно-літній період дорослі рослини потрібно підживлювати мінеральними і органічними добривами раз на десять днів.

Розмноження: Живцями і насінням. На черешки беруть верхівкову частину рослини або шматки стебла з 1-2 листям (іноді укорінюють навіть шматочки стебла без листків але з живою ниркою) і бажано з повітряними коренями. Зрізи присипають деревним вугіллям і злегка підсушують, укорінюють в грунті, під ковпаком при температурі не нижче +22°С.

Дуже рідко бувають у продажу в інет-магазинах насіння монстери. Насіння не зберігаються, висівають тільки свіжі не засушені. Насіння садять в звичайну землесуміш, не засипаючи землею, зволожують і накривають плівкою і ставлять у світле, тепле місце. Сходи з'являються через 1-3 тижні. Перші листя будуть нерассеченные.

Пересадка: Молоді рослини пересаджують щорічно, дорослі - раз в 2-3 роки, великі приблизно раз у п'ять років. Монстера рослина велике і любить просторий посуд, діжки та бочки побільше, але в залежності від розміру монстери.

Хвороби, Шкідники, Проблеми Може уражатися щитівкою, павутинним кліщем, попелиць.