Rosa2.jpg
Статистика

Популярное

Новое на сайте

Пахіра водна

Энциклопедия комнатных растений - П

(Pachira aquatica) - Пахіра водна або малабарський (гвіанський) каштан, пляшкове дерево, горіх-Саба. Каудексное рослина.
Сімейство: Баобабовые або бомбаксовые (Bombaceae), англійська таксономія відносить до Мальвовым (Malvaceae)
Батьківщина: вологі райони Центральної і Південної Америки
Опис: Вічнозелене, медленнорастущее дерево заввишки до 18 м в природі і не більш 2-3 м у кімнатно-офісних умовах.

Листя темно-зелені, шкірясті, пальчасто-складні, нагадують листя каштана їстівного.

 

пахіра водна

пахіра водна

Цвіте незвично, досить великими волотисті суцвіттями. Квіти зазвичай білого або кремового кольору приємно пахнуть ваніллю. Плід - одревесневающим ягода оливкового кольору, завдовжки до 12 див. Всередині плоду міститься 10-25 їстівних насіння. При досягненні повної стиглості ягода самостійно розколюється. Насіння містять багато йоду, по запаху схожі на арахіс, за смаком на волоський горіх. Всі частини рослини використовуються в місцевій народній медицині.
Має характерний «пляшкове» будова: у потовщеною нижній частині стовбура запасає воду, завдяки чому спокійно переносить посушливі періоди. Варто пам'ятати, що у невеликої рослини і запас невеликий, а регулярні поливи роблять потовщення стебла (і запас води) менш значним. У продажу часто бувають пахіра переплетені у вигляді кіски, на мій погляд, це справа смаку, а рослини все-таки страждають.

пахіра водна

пахіра водна заплетена

Певне значення пахіра водна має для вчення Фен-шуй, там його часто називають «щасливим деревом». Вважається що пахіра приносить в дім удачу, здоров'я і процвітання, які збільшуються з кожним новим листком.


Догляд: Пахіра водна любить яскраве світло, в тому числі кілька годин сонячних променів, але може миритися і з півтінню. Вологість повітря великого значення не має, але обприскування освіжить листя і змиє пил (на стовбур потрапляти водою не потрібно). Потрібен рясний Полив, але з обов'язковим підсушуванням грунту. При поливі небажано потрапляти водою на стовбур рослини. Слід пам'ятати, що надмірно турботливий, регулярний полив шкодить зовнішньому вигляду і витривалості рослини - пропадає «пляшковий» вид пахіра, тому рекомендується влаштовувати між поливами невеликі «засухи», ґрунт повинен підсихати (але не допускайте пересушування, особливо молодих рослин пахіра). Переливи або довго непросыхающий грунт (особливо взимку) легко викличуть загнивання кореневої і стовбура. Пахіра водна легко переносить спеку влітку, взимку бажано утримувати при температурі +15°С. Удобрюють з квітня по вересень, раз в два тижні комплексним мінеральним добривом. Вважається що пахіра не любить протяги і вітер. У кімнатно-офісних умовах цвітіння практично не буває.
Розмноження: Живцями або шматками стовбура і насінням. Живці укорінюють у вологому грунті під плівкою при температурі +26°С. Свіжі насіння висівають поверхнево і пророщують при температурі +25...+28°С, сходи з'являються протягом 3 тижнів.
Пересадка: Особливих вимог до складу грунту не пред'являє, обов'язковий хороший шар дренажу. Набагато збільшувати обсяг горщика при пересадці має сенс лише для дуже молодих рослин. Ємність для коренів пахіра водної бажана широка, але не глибока.
Хвороби, Шкідники, Проблеми Може уражатися щитівками і павутинним кліщем. При недоліку світла рослина витягується, терется бутылочность пахіра.