Ruellia.jpg
Статистика

Популярное

Новое на сайте

Квіткові рослини виявилися ровесниками перших динозаврів

Интересное

Дослідники виявили, що квіткові рослини значно давніша, ніж ми звикли вважати, вивчивши осадові породи часів тріасу, що залягають на території Швейцарії.

МОСКВА, 2 окт - РІА Новини. Скам'яніла пилок, знайдений у відкладах тріасу на території Швейцарії, вказала на те, що перші квіткові рослини з'явилися на Землі разом з динозаврами, 240 мільйонів років тому, - це на 100 мільйонів років раніше, ніж вважали вчені, йдеться в статті, опублікованій в журналі Frontiers in Plant Science.

Перші рослини з'явилися на Землі приблизно 470 мільйонів років тому, в середині ордовицького періоду. Вони були мало схожі на своїх сучасних нащадків, перші представники яких, папороті, плауни і голонасінні рослини, з'явилися лише через 70 мільйонів років. Час появи останньої групи флори квіткових рослин, поки залишається предметом дискусій серед учених, хоча більшість палеоботаников вважає, що вони з'явилися наприкінці юрського або початку крейдяного періоду, 140-125 мільйонів років тому.

Пітер Хочули з університету Цюріха і Сюзанна Файст-Буркхардт з університету Женеви виявили, що квіткові рослини значно давніша, ніж ми звикли вважати, вивчивши осадові породи часів тріасу, що залягають на території Швейцарії. Раніше, ще в 2004 році, автори статті виявили скам'янілі частинки пилку у тріасових відкладах на дні Баренцевого моря.

Це відкриття деякі вчені вважають недостатньо переконливим, з-за чого Хочули і Файст-Буркхардт спробували знайти аналогічні свідчення в інших куточках світу. Після багаторічних розкопок дослідникам вдалося знайти частинки скам'янілою пилку в породах, що залягають неподалік від поселень Вайах і Лойгерн.

Судячи за віком навколишніх порід, знайдена пилок була похована під Землею приблизно 240 мільйонів років тому, тобто квіткові рослини є ровесниками динозаврів або навіть древнє їх. Як стверджують вчені, особлива форма зерен пилку свідчить на користь того, що навіть стародавні квітки запилювалися комахами, а не вітром. По всій видимості, ними були якісь жуки, так як бджоли і джмелі з'являться лише через 100 мільйонів років.