Комнатные растения
Каталог комнатных растений
Комнатные растения - А
Комнатные растения - Б
Комнатные растения - В
Комнатные растения - Г
Комнатные растения - Д
Комнатные растения - Ж
Комнатные растения - З
Комнатные растения - И
Комнатные растения - К
Комнатные растения - Л
Комнатные растения - М
Комнатные растения - Н
Комнатные растения - О
Комнатные растения - П
Комнатные растения - Р
Комнатные растения - С
Комнатные растения - Т
Комнатные растения - Ф
Комнатные растения - Х
Комнатные растения - Ц
Комнатные растения - Ш
Комнатные растения - Э
Комнатные растения - Ю
Комнатные растения - Я
anthurium.jpg
Статистика

Рослини відчувають проблеми з розмноженням в невагомості - вчені
Интересное

Мікрогравітація або її повна відсутність заважають нормальному росту та функціонування так званих пилкових трубок, по яких чоловічі статеві клітини мігрують до рослинною "яйцеклітинам" всередині маточки, йдеться в статті, опублікованій в журналі PLoS One."Як і у випадку з людським сексом, чоловічі статеві клітини доставляються до цілі за допомогою циліндричного каналу. На відміну від органів тварин, пилкова трубка рослин складається з однієї єдиної клітини, яка допомагає двом статевим клітинам досягти мети. Ми з'ясували, що мікрогравітація заважає зростанню оболонки клітини, через що гамети не можуть з'єднатися", - заявила Аня Гайтманн (Anja Geitmann) з Монреальського університету (Канада).

Гайтманн і її колеги прийшли до такого висновку, простеживши за зростанням пилкових зерен в умовах мікрогравітації і надвисокої гравітації. Для цього вчені помістили кілька частинок пилку в центрифугу, розкрутили її і спостерігали за зростанням пилкової трубки за допомогою мікроскопа і відеокамери всередині "кімнати невагомості", створеної Європейським космічним агентством (ESA).

На подив біологів, частинки пилку не змогли нормально "прорости" - форма трубок та інші їх властивості були неправильними. Жодне з пилкових зерен не змогло б успішно запліднити жіночі гамети всередині справжніх маточок. Зацікавившись цією аномалією, біологи підготували серію мікрофотографій клітини-трубки, порівнюючи їх з знімками проростає пилку в нормальних умовах.

Виявилося, що проблеми виникали через те, що мікрогравітація заважала нормальному пересуванню цитоплазми в таких клітинах, що негативно позначалося на зростанні клітинної стінки пилкової трубки. За словами біологів, подібні проблеми можуть існувати і в інших типах клітин, наприклад, в нейронах людини, які використовують цитоплазму для передачі сигналів, пише http://www.cupol.lviv.ua/. Тому варто перевірити, як довготривале перебування в умовах мікрогравітації може вплинути на психіку людини, вважають вчені.

РИА Новости