Ruellia.jpg
Статистика

Популярное

Новое на сайте

Джмелі виявилися здатні відчувати електричний заряд кольорів

Интересное

Учені встановили, що джмелі Bombus terrestris здатні відчувати електричне поле квітів і використовують це відчуття для пошуку нектару.

Раніше вченим вже було відомо, що джмелі у польоті через швидкий рух крил набувають невеликого позитивного електричного заряду. Коли комахи приземляються на квітку, вони передають їй частину свого статичного заряду. Проте дотепер було не відомо, чи здатні вони його відчувати.

Автори вирішили з'ясувати це питання, провівши наступний експеримент. По-перше, за допомогою порожнистого провідника (подібного відру для льоду в досвіді Фарадея) вони встановили, що джмелі, які летять, дійсно володіють позитивним зарядом. По-друге, вони зміряли, який заряд джмелі передають квіткам петуній, коли на них приземляються. І, нарешті, учені надали джмелям штучні квіти, половина яких була заряджена позитивно і несла цукровий розчин, а інша половина була заземлена і містила гірку рідину.

Комахи швидко навчилися вибирати тільки заряджені квіти. Щоб виключити можливість того, що джмелі вибирають їх за якимись іншихми параметрами (наприклад, за запахом), в останньому експерименті учені позбавили заряду всі квіти. В результаті, комахи відразу втратили здатність відрізняти солодкі годівниці від гірких.

За словами учених, їм вперше вдалося виявити здатність відчувати електричне поле у комах. Можливо, цією здатністю володіють і багато інших обпилювачів. Найбільш відомою здатністю відчувати електричне поле володіють акули і деякі інші риби.