gynura.jpg
Статистика

Популярное

Новое на сайте

Від мандаринового дерева до прилавка: як вирощують самий новорічний фрукт

Интересное

Головними новорічними стравами на столах росіян ось вже багато років традиційно залишаються салат "Олів'є", "Оселедець під шубою" і мандарини. Цитрусові привозять в Росію з Туреччини, Іспанії, Італії, Кіпру, а також з Марокко та Китаю. Проте особливою популярністю користуються мандарини з Абхазії. Росіяни люблять їх за смакові якості і екологічність - термін реалізації від постачальника до споживача займає не більше двох тижнів.

Професор кафедри фізіології рослин біологічного факультету МДУ імені М.В. Ломоносова Володимир Чуб розповів РІА Новини, що відрізнити якісний фрукт можна за зовнішнім виглядом. На його шкірці не повинно бути плям і білого нальоту, плід повинен бути середнього розміру і трохи сплюснут. Жовтий або зеленуватий колір шкірки говорить про те, що фрукт зірвали недозрілий, і він "доходив" в дорозі. Смак такого плоду буде недостатньо солодким.

Читайте також: Встречаем новый год с любимыми блюдами лошади

Багато хімікатів, за словами експерта, використовують при вирощуванні мандаринів в Китаї. Будь-яке промислове виробництво менш екологічно, ніж приватне.

"Якщо це індивідуальне господарство, то людина вже доглядає по-іншому: застосовується менше хімії, більше якихось природних засобів. У приватних садах мандарини рідше хворіють. Якщо вибирати між промислової поставкою та поставкою з більш приватних фермерських господарств, то, звичайно, фермерам потрібно віддати перевагу," - розповів Володимир Чуб.

Дивіться також відеоролик Ютуб тут.

Прибирання врожаю зазвичай закінчується до кінця грудня. Протягом січня абхазькі мандарини будуть заповнювати прилавки російських магазинів та ринків. В цьому році збір цитрусових в сусідній республіці закінчили трохи раніше, щоб встигнути вивезти весь урожай до початку Олімпіади в Сочі.

Також по темі: 5 ідей новорічного декору з мандаринів…