zygopetalum.jpg
Статистика

Популярное

Новое на сайте

Тарганів-роботів навчили керувати живими комахами

Интересное

Таргани-роботи, створені групою європейських вчених, змогли якісно змінити поведінку колонії живих комах, куди вони були подселены, пише New Scientist. Тепер вчені стверджують, що колективне прийняття рішень, до якого схильні таргани, виявилося досить вразливим соціальним механізмом.

У колонії на чотирьох штучних комах доводилося дванадцять справжніх. Першим свідомо не намагалися надати зовнішню схожість з другими: як "таргани" виступали апарати на колесах розміром із сірникову коробку. Роботи орієнтувалися в просторі за допомогою системи камер і інфрачервоних сенсорів, які визначали відстань до предметів і живих істот. При цьому феромони, тобто спеціальні пахучі речовини, що змушували інших членів колонії вважати чотирьох роботів повноцінними комахами.

Розробники керуючої програми, крім стандартних поведінкових норм, заклали в неї ряд умисних відхилень. Так, на відміну від справжніх тарганів, про яких більше тут, штучні воліли освітлені місця неосвітленим. Як показав досвід, відеозапис якого опублікована в Інтернетічерез деякий час живі комахи почали дотримуватися тих же принципів, що і штучні.

За словами вчених, їх метод невдовзі дозволить керувати групами тварин за допомогою роботів, не залучаючи до цього процесу людей. Після дослідів над тарганами та ж дослідницька група має намір вивчити колективне поведінка курчат і овець.

По темі: Глобальне потепління зменшило розміри шотландських овець