Platycerium.jpg
Статистика

Популярное

Новое на сайте

Біологічний годинник рослин працює на цукрі

Интересное

Цукор, що накопичується в тканинах рослини при фотосинтезі, грає ключову роль у роботі його біологічних годин, йдеться в статті, опублікованій в журналі Nature.

Життя рослин, а також тварин і людей, підпорядковується циркадному ритму - "внутрішньому годиннику", який регулює добовий цикл біологічних процесів. Цей "годинник" допомагаєь організму відміряти час і запускати відповідні до часу доби біологічні процеси. Наприклад, рослини, підпорядковуючись циркадному ритму, розкривають квіти, листя або починають виділяти запах. Завдяки "годиннику" рослини можуть підготуватися до сходу сонця і запуску процесу фотосинтезу - виробництва цукру з вуглекислого газу і води на світлі.

Майк Хайдон (Mike Haydon) з Йоркського університету (Великобританія) і його колеги припустили, що цукор грає ключову роль у роботі біологічного "годинника". Щоб перевірити своє припущення, вони помістили в камеру з повітрям, яке не містить CO2, резуховидку Таля. У відсутність вуглекислого газу виробляти цукор рослині стало не з чого, і його внутрішні "годинник" сповільнилися на 2-3 години.

Вивчаючи тканини рослини, вчені також змогли визначити ген, керуючий біологічними годинами, активність якого змінювалась у відповідь на коливання рівня цукру в тканинах резуховидки. Вони вивели генетично модифіковані рослини без цього гена, добові ритми яких ніяк не змінювалися із-за рівня цукру.

"Накопичення цукру в тканинах рослини дає зворотний зв'язок у циркадному ритмі - трохи схоже на те, як обнуляється секундомір. Ми думаємо, що таким чином рослина отримує сигнал, що з'явилася енергія у формі цукрів для виконання важливих завдань, пов'язаних з обміном речовин, пише yourhealthspace.org. Це відображає дослідження, які раніше показали, що час годування може впливати на фазу периферичного біологічного годинника у тварин", - пояснив Хайдон.

РИА Новости http://ria.ru/studies/20131023/972197902.html