Fuchsia2.jpg
Статистика

Популярное

Новое на сайте

Учені створять рослини, що живитимуться невидимим світлом

Интересное

Біологи з Університету штату Пенсільванія визначили ген, який необхідний для того, щоб забезпечити високу продуктивність світло-збирального комплексу у фотосинтезуючій системі рослин. Відкриття дозволить створити високоврожайні сорти сільськогосподарських культур. Стаття вчених опублікована в журналі Science.

Виявлений ген дозволяє збирати більшу кількість світла в далекій червоній частині спектра (довжина хвилі близько 730 нанометрів). Він кодує фермент, який перетворює хлорофіл а - найбільш часто зустрічається пігмент у зелених рослин - в хлорофіл f. В цілому існує кілька типів хлорофілу, кожен з яких поглинає світло певної довжини хвилі.

Більшість рослин отримують енергію з видимого світла (400-700 нанометрів), проте раніше було показано, що фотосинтетичні бактерії і синьо-зелені водорості, збагачені хлорофілом f, можуть ефективно рости і розвиватися, використовуючи невидиму для людини радіацію - 700-800 нанометрів. Це дає можливість вижити в умовах, коли інші автотрофи відчувають стрес від нестачі сонячного освітлення.

За словами вчених, розуміння механізмів, що лежать в основі фотосинтезу, що використовує невидимий світ, допоможе створити сільськогосподарські культури зі збільшеною продуктивністю. Дослідники змогли впровадити ген, що кодує необхідний для синтезу f фермент, в ціанобактерії, які з самого початку не були здатні використовувати далеке червоне випромінювання. В результаті одноклітинні організми збільшили кількість споживаної сонячної енергії, пише cupol.lviv.ua.

Дослідники також вважають, що тоскільки фермент, що перетворює хлорофіл а у хлорофіл f не вимагає участі кисню, цілком можливо, що ця система була попередницею сучасних механізмів фотосинтезу і була присутня в організмів, які живуть в безкисневому середовищі.