filod_1.jpg
Статистика

Популярное

Новое на сайте

Блакитні рослини виявилися вкрай живучими

Интересное

Блакитний колір листя деяких бегоній допомагає їм вижити в умовах дуже слабкої освітленості. Така здатність пояснюється наявністю хлоропластів зі специфічною структурою, що допомагає вловлювати малі кількості світла. Це з'ясували вчені з англійських університетів Брістоля і Ессекса, які опублікували статтю в журналі Поступ.

Принцип, який використовується рослинами, нагадує фотонні технології. Деякі хлоропласти (або ірідопласти) майже повністю відображають хвилі, довжина яких відповідає синьої частини спектра. Вони складаються з рівних шарів, кожен завтовшки в 100 нанометрів. Їх структура схожа на ту, що використовується для виготовлення мініатюрних лазерів та інших фотонних пристроїв.

Бегонії ростуть в тропічних лісах під кронами дерев, куди проникає лише мала частина світла. Ірідопласти поглинають дістаються їм хвилі зеленої частини спектра, при цьому найкраще вони функціонують в умовах дуже низької освітленості. Це також дозволяє рослинам виживати в приміщеннях, де немає прямих сонячних променів.

Вчені вважають, що знайдену структуру можна використовувати в інших рослинах для підвищення врожайності сільськогосподарських культур або для створення удосконалених електронних пристроїв.