Комнатные растения
Каталог комнатных растений
Комнатные растения - А
Комнатные растения - Б
Комнатные растения - В
Комнатные растения - Г
Комнатные растения - Д
Комнатные растения - Ж
Комнатные растения - З
Комнатные растения - И
Комнатные растения - К
Комнатные растения - Л
Комнатные растения - М
Комнатные растения - Н
Комнатные растения - О
Комнатные растения - П
Комнатные растения - Р
Комнатные растения - С
Комнатные растения - Т
Комнатные растения - Ф
Комнатные растения - Х
Комнатные растения - Ц
Комнатные растения - Ш
Комнатные растения - Э
Комнатные растения - Ю
Комнатные растения - Я
jasmin1.jpg
Статистика

Блакитні рослини виявилися вкрай живучими
Интересное

Блакитний колір листя деяких бегоній допомагає їм вижити в умовах дуже слабкої освітленості. Така здатність пояснюється наявністю хлоропластів зі специфічною структурою, що допомагає вловлювати малі кількості світла. Це з'ясували вчені з англійських університетів Брістоля і Ессекса, які опублікували статтю в журналі Поступ.

Принцип, який використовується рослинами, нагадує фотонні технології. Деякі хлоропласти (або ірідопласти) майже повністю відображають хвилі, довжина яких відповідає синьої частини спектра. Вони складаються з рівних шарів, кожен завтовшки в 100 нанометрів. Їх структура схожа на ту, що використовується для виготовлення мініатюрних лазерів та інших фотонних пристроїв.

Бегонії ростуть в тропічних лісах під кронами дерев, куди проникає лише мала частина світла. Ірідопласти поглинають дістаються їм хвилі зеленої частини спектра, при цьому найкраще вони функціонують в умовах дуже низької освітленості. Це також дозволяє рослинам виживати в приміщеннях, де немає прямих сонячних променів.

Вчені вважають, що знайдену структуру можна використовувати в інших рослинах для підвищення врожайності сільськогосподарських культур або для створення удосконалених електронних пристроїв.