Lobivia.jpg
Статистика

Популярное

Новое на сайте

Хакери залучили до розсилання спаму телевізори і холодильник

Интересное

Експерти з компанії Proofpoint виявили ботнет, до якого поряд із звичайними комп'ютерами входила «розумна» побутова техніка і електроніка: роутери, телевізори, мультимедійні центри та «щонайменше один холодильник». Ботнет використовувався для розсилки спаму, повідомляється в звіті Proofpoint.

Ботнет, до якого увійшло близько ста тисяч пристроїв, виявляв активність у період з 23 грудня 2013 року до 6 січня 2014 року. За цей час зловмисники встигли розіслати з його допомогою порядку 750000 небажаних листів. Більше чверті з цих послань було поширено за допомогою побутових пристроїв.

Відомостей про зловмисників, які створили ботнет, Proofpoint не надала.

Що увійшли до ботнет пристрої, що не відносяться до традиційних комп'ютерам, дослідники з Proofpoint назвали «речами-ботами» (thingbots). На думку експертів, «розумна» побутова електроніка з підключенням до інтернету є легкою метою для хакерів, так як не має властивих комп'ютерам систем захисту - насамперед, антивірус і антиспам.

У Proofpoint відзначили, що задачу зловмисникам полегшує також те, що користувачі не приділяють належної уваги правильному налаштуванні обладнання. «Розумні» побутові прилади іноді мають помилки в конфігурації; крім того, їх власники часто воліють не міняти пароль, заданий виробником.

Proofpoint заявила, що шкідлива активність, зафіксована їй в грудні-січні, може бути «першою доведеною кібератакою з використанням" інтернету речей "». Під «інтернетом речей» зазвичай розуміють систему побутових пристроїв із загальним центром управління, підключених до Мережі і зберігають дані в «хмарі».

Системи класу «інтернет речей» демонструвалися, зокрема, на виставці CES, яка закрилася 10 січня. Так, Samsung і LG показали холодильники, пральні машини і пилососи, управляти якими можна через SMS. Незабаром після закриття CES Google оголосила про покупку компанії Nest, яка випускає підключення до інтернету побутові термостати.

За прогнозом аналітичної компанії IDC, оприлюдненим у жовтні 2013 року, до 2020 року в світі буде діяти 212000000000 «речей» з доступом до Мережі.