impatiens1.jpg
Статистика

Популярное

Новое на сайте

Британців привчатимуть до кукурудзи-мутанта

Интересное

Британський уряд має намір дозволити фермерам вирощувати генетично модифіковану кукурудзу, стійку до дій гербіцидів. За даними, що просочилися в пресу, така ініціатива, у якої в країні є немало супротивників, обговорювалася на підкомітеті кабінету міністрів з питань біотехнологій 10 лютого і була схвалена.

Як випливає з інформації, що потрапила до рук журналістів, в уряді розуміють, що звістку не буде з натхненням сприйнято в суспільстві, оскільки у людей існують серйозні побоювання щодо безпеки генетично модифікованих сільськогосподарських культур. Пропонується подавати інформацію обережно, засновувати рішення на доказовій базі.

Ще минулого місяця міністр навколишнього середовища попереджав, що рішення щодо вирощування трансгенної кукурудзи, буряка і рапсу буде ухвалено протягом декількох тижнів. При ухваленні рішення політики орієнтувалися на висновки експертів, зокрема на роботу Консультативного комітету з допуску в навколишнє середовище (ACRE).

Після трьох місяців, витрачених на вивчення результатів досліджень у сфері генетично модифікований рослин, комітет встановив, що при ретельному дотриманні технології вирощування такої кукурудзи не завдає шкоди навколишньому середовищу. А ось буряк і рапс негативно впливають на польові трави, що в свою чергу, чинить вплив на комах і птахів.

У зв'язку з новою інформацією колишній міністр навколишнього середовища Великобританії Майкл Мехлер (Michael Meacher) звинуватив владу в тому, що вона піддалися тиску великих біотехнологічних фірм і уряду США. За його словами, дослідження переваг генетично модифікованої кукурудзи проводилися з використанням давно забороненого хімікату, так що їх цінність мала.