Комнатные растения
Каталог комнатных растений
Комнатные растения - А
Комнатные растения - Б
Комнатные растения - В
Комнатные растения - Г
Комнатные растения - Д
Комнатные растения - Ж
Комнатные растения - З
Комнатные растения - И
Комнатные растения - К
Комнатные растения - Л
Комнатные растения - М
Комнатные растения - Н
Комнатные растения - О
Комнатные растения - П
Комнатные растения - Р
Комнатные растения - С
Комнатные растения - Т
Комнатные растения - Ф
Комнатные растения - Х
Комнатные растения - Ц
Комнатные растения - Ш
Комнатные растения - Э
Комнатные растения - Ю
Комнатные растения - Я
opun_pha.jpg
Статистика

Французи розшифрували геном винограду
Интересное

Учені повністю розшифрували геном одного з сортів винограду, Піно Нуар (Pinot Noir). Дослідницький колектив під керівництвом Патріка Вінкера (Patrick Wincker) з французького Національного центру секвенування вважає, що одержані дані дозволять підвищити стійкість винограду до шкідників і створити нові сорти вина, повідомляє журнал Nature.

Досягнення групи Вінкера полягає в тому, що вона провела секвенування ДНК винограду, тобто повністю описала її структуру, порядок проходження нуклеотідів, що входять в неї. Культурні сорти демонструють велику генетичну різноманітність, тому був вибраний один з сортів винограду Піно Нуар, що використовується у виробництві шампанського і бургундських вин.

Це перша в історії розшифровка генома плодової культури і четверта - квіткової рослини. Серед тридцяти тисяч генів, що містяться в розшифрованій послідовності, виявлено незвичайно багато (в порівнянні з ДНК інших рослин) генів, що відповідають за виробництво терпенів і танінів - речовин, що багато в чому визначають смак і запах плоду і, відповідно, вироблюваного з нього вина.

Подальше вивчення цих генів і чинників, за які вони відповідають, може дозволити удосконалити букет вина. Проте це буде непросто, відзначають дослідники: букет залежить не тільки від генетичних чинників, але і від великої кількості зовнішніх параметрів, таких як умови, місце і час виноградарства, спосіб виробництва напою і так далі.

Простішим завданням може виявитися підвищення стійкості винограду до шкідників і захворювань. Крім того, знання про будову генома допоможуть краще зрозуміти еволюцію рослин.