Комнатные растения
Каталог комнатных растений
Комнатные растения - А
Комнатные растения - Б
Комнатные растения - В
Комнатные растения - Г
Комнатные растения - Д
Комнатные растения - Ж
Комнатные растения - З
Комнатные растения - И
Комнатные растения - К
Комнатные растения - Л
Комнатные растения - М
Комнатные растения - Н
Комнатные растения - О
Комнатные растения - П
Комнатные растения - Р
Комнатные растения - С
Комнатные растения - Т
Комнатные растения - Ф
Комнатные растения - Х
Комнатные растения - Ц
Комнатные растения - Ш
Комнатные растения - Э
Комнатные растения - Ю
Комнатные растения - Я
catt_bow.jpg
Статистика

Гарбуз виявився якнайдавнішою культурною рослиною Америки
Интересное

На північному заході Перу виявлені сліди окультурених рослин, якнайдавнішим з яких налічується 10 тисяч років. Таким чином, історія сільського господарства в Андах виявилася удвічі тривалішою, ніж вважалося раніше. Крім того, нові дані указують на те, що в Південній Америці зачатки землеробства зародилися одночасно з першими центрами агрикультури на Близькому Сході, відзначає оглядач газети The New York Times.

Експедиція на чолі з Томом Діллехєєм (Tom D. Dillehay) з університету Вандербілта (Нешвілл, Теннесі) зробила відкриття при розкопках в долині Ньянчок. Були знайдені насіння мускатного гарбуза (Cucurbita moschata), шкаралупа арахісу (Arachis sp.) і волокна бавовни (Gossypium barbadense). Прямий радіовуглецевий аналіз показав, що вік гарбуза рівний 10, арахісу - 8,5, а бавовни - 6 тисячам років. Ще були виявлені залишки інших окультурених рослин, зокрема маніока, зернових і фруктів. Група Діллехея знайшла і знаряддя праці: кам'яні мотики, а також невеликі зрошувальні канали і ділянки землі з ознаками оранки.

Порівняно недавно на території Мексики також були виявлені гарбузове насіння 9000-річної давності і сучасні їм ранні види одомашненої кукурудзи. Це означає, що перші і, ймовірно, незалежні один від одного місця землеробства в Центральній і Південній Америці з'явилися через досить короткий час після заселення континенту (його датують 13-14 тисячами років тому). Цей висновок, у свою чергу, підтримує сучасний погляд на проблему "неолітичної революції": новітні дослідження указують на те, що швидкого і різкого переходу до агрикультури не було, він тривав дуже довго і був плавним.