manettia.jpg
Статистика

Популярное

Новое на сайте

Горох з гробниці Тутанхамона ожив в Японії

Интересное

У археологічному музеї міста Судзука, Японія, вдалося виростити лілові стручки гороху з горошин трьохтисячолітньої давності, знайдених британськими археологами при вивченні гробниці фараона Тутанхамона ще до Другої світової війни.

Співробітниця музею Томоко Нагата навіть зварила "фараонів" горох з рисом, і несподівано для всіх рис отримав ніжно-рожеве забарвлення.

Як випливає з повідомлення в газеті Daily Yomiuri, перш ніж офарбувати японський рис, горох з Давнього Єгипту в Японії "пережив" декілька етапів.

Він потрапив в країну незабаром після Другої світової війни. Частина його "по знайомству" була більше 10 років тому передана співробітнику муніципалітету Судзуки Куніхіко Мураямі.

Саме йому вдалися три роки тому проростити у себе удома стародавні горошини. Після цього він приніс пророщений горох в музей і висадив його в грунт.

І ось в нинішньому році рослини почали нормально розвиватися: на початку квітня на них з'явилися три лілові квітки, а зараз - стручки з горошинами.

Співробітники музею мають намір виставили "фараонів" горох на огляд відвідувачів, але відкласти частину його на майбутній рік на розсаду.