Pinguicula.jpg
Статистика

Популярное

Новое на сайте

Як правильно вкрити троянди на зиму: корисні поради

Интересное

Укриття троянд на зиму є одним з найбільш важливих етапів догляду за цими химерними рослинами. Підготовка троянд до зими починається ще влітку - з правильного поливу і підгодівлі, а закінчується пізньої осені - укриттям на зиму.

Неукрытые на зиму троянди можуть не тільки постраждати і отримати обмороження, з-за яких сповільниться його ріст навесні, але й зовсім загинути.

Як правильно вкрити троянди для зимівлі? Однозначно правильної відповіді на це питання немає. У кожного садівника є своя думка на цей рахунок, крім того, багато що залежить від ділянки, сорти троянди, кількості часу, який може приділити квітникар свого дітища, і звичайно, особистого досвіду. Давайте розглянемо найбільш важливі моменти, які стануть в нагоді при підготовці троянд до зими як досвідченим, так і початківцям садівникам.

 

89_edit
1

Готуємо троянди до зими


Перш ніж вкривати на зиму троянди, їх необхідно підготувати до зимівлі. Починайте заходи з середини літа.

  • Припиніть підгодівлі комплексними добривами і органікою. Починаючи з липня, підгодовуйте троянди виключно калійними і фосфорними добривами.
  • Заключну підгодівлю робіть у другій декаді вересня калійної магнезією - розсипте гранули на поверхні грунту. Це буде сприяти росту коренів і зміцненню деревини.
  • Постарайтеся не зрізати квіти для букетів, так як це провокує пробудження бруньок нижче місць зрізу та інтенсивному росту нових пагонів, які вчасно не визріють і послаблять троянди напередодні зими.
  • Видаліть листя, так як у троянд не існує часу початку природного листопада. Це послужить сигналом для рослини - пора спати. Займіться цим не раніше третьої декади вересня, краще після перших заморозків, щоб не розбудити нирки, розміщені в пазухах листків. Після цієї процедури кущі повинні висохнути, а вже після цього можна їх вкривати. Не забувайте, що осіннє листя - вогнище інфекції, тому їх краще спалити.

Готуємо троянди до зими

89_edit
2

Вибираємо правильний час


Перше, про що варто згадати - це те, що раннє укриття троянд на зиму є однією з причин їх поганий зимівлі. При достатній вологості і температурі троянди продовжують свою життєдіяльність і якщо в цей період їх укрити, нирки можуть випре і загинути. Також на зимостійкість троянд негативно впливають різкі коливання температури під час їх активного росту. Саме тому не варто поспішати з укриттям і краще дочекатися настання перших мінусових температур і витримати їх 10-12 днів при температурі від -2 до -5 градусів морозу, давши тим самим трояндам повністю зупинити свій ріст.

Оптимальний термін для укриття троянд у центральних областях - це перша або друга декада листопада. Троянди ховаються в суху погоду, коли встановиться температура в районі 5 - 7 градусів морозу. Ми спеціально не вказуємо на конкретні дати, так як в цьому питанні краще орієнтуватися на конкретні погодні умови і місцевість.
Вибираємо правильний час

89_edit
3

Вкриваємо троянди на зиму


Щеплені троянди обріжте, видаліть хворі гілки і все листя. Обережно пригніть троянди до землі, закріплюють їх металевими або пластиковими дужками і укрийте лутрасілом або іншим покривним агроволокном схожого типу.

Плетисті і полуплетистые троянди обрізати не треба, достатньо видалити хворі батоги і листя. Потім пригніть батоги ближче до землі (перед цим підстеливши лапник, або дубове листя) і прикріпіть їх до землі за допомогою дерев'яних або металевих шпильок (можна зробити з дроту). Поставте над пригнутыми трояндами дужки і укрийте їх лутрасілом. Якщо взимку синоптики прогнозують різке зниження температури, вкриті троянди можна додатково присипати шаром снігу.
Вкриваємо троянди на зиму

89_edit
4

Знімаємо укриття з троянд


Навіть добре укриті восени троянди навесні можуть постраждати, якщо поспішити зі зняттям укриттів. Укриття потрібно знімати поступово, коли встановиться погода з плюсовими температурами і грунт грунтовно відтане. Спочатку приберіть лапник або листя, потім, через деякий час, зніміть лутрасил і звільніть троянди. Краще час для цього - безвітряний і похмурий день ближче до вечора, тим самим ви виключите можливість отримання трояндами сонячних опіків.

Коли укриття знято, видалите сухі, зламані, обморожені і хворі пагони. Щоб запобігти грибкові захворювання - проведіть обприскування розчином бордоської рідини з концентрацією 1%.

Більше корисних порад на тему дому та побуту читайте тут.