filod_8.jpg
Статистика

Популярное

Новое на сайте

Ідеальний сад: як правильно планувати?

Интересное

Часто буває так, що простір саду організовується: по першому спонуканню, під дією емоцій або під впливом реклами купуються саджанці, квіти, аксесуари, а потім все це розміщується випадковим чином на дільниці або за принципом «як у всіх». Чим все це закінчиться? Одним і тим же: незабаром виявиться, що майже все виявилося не на «місці» і в результаті на ділянці негарно і незручно.

Щоб отримати бажане, потрібно з самого початку діяти так, як професіонали - грамотно спланувати свій сад. Іншого шляху немає, тільки попереднє планування дозволяє отримати той сад, про який ви мрієте.

А про яке саді мрієте ви? Ось тут потрібно зупинитися. Це і є перший професійний крок. Вам потрібно визначити, який садочок вам потрібен, причому дуже конкретно і «матеріально». Для цього почніть з себе.

Візьміть чистий аркуш паперу і в спокійній обстановці подумайте і запишіть: що ви любите, а що ні, які у вас потреби, захоплення, сімейні традиції, як ви проводите своє дозвілля, що надихає, чого ви хочете досягти. Це важливо. Нехай такий запис складе кожен член вашої сім'ї, таке «дослідження» потім допоможе вам при виборі конкретних варіантів.

Тепер настав час зібрати «сімейна рада». Зберіться всі разом, і нехай кожен складе список своїх побажань щодо того, що хотілося б мати на ділянці. Спочатку абстрагуйтеся від розміру ділянки, а також від того, новий він чи на ньому вже є насадження та будівлі. Не обмежуйте свою фантазію, записуйте все, що хочеться: лазню, барбекю, альтанку, плодовий сад, город, патіо, сад каменів, альпійську гірку, ставок, майстерню... Для дітей напевно знадобиться дитячий майданчик, для літніх членів сім'ї - затишна лавка. А де город - там і сарай, і компостна купа. Обговоріть свої списки спільно і приблизно прикиньте площі на всі розпланований. Цілком природно, що все не поміститься на ділянку. Тому потрібно пройтися по списками ще кілька разів і викреслити все те, без чого можна обійтися, і ось саме на цьому етапі вам допоможе ваш перший список - список ваших особистих пріоритетів.

Ви визначили свої «об'єкти бажання». Наступним кроком буде створення «колекції ідей». Для цього вам буде потрібно яскрава папка з файлами-кишеньками. Поступово складайте в неї все «образи», які мають відношення до вашого майбутнього «дизайн-проектом»: вирізки з журналів, фотографії, малюнки, зразки клумб, альтанок, оригінальні ідеї, колірні рішення, матеріали виставок. Спочатку не аналізуйте исполнимость, складність - просто збирайте все, що подобається. Прийдуть самі несподівані рішення, необов'язково в тих же варіантах, як з вашої колекції», і з цього «калейдоскопа» складеться ваш унікальний варіант.