Комнатные растения
Каталог комнатных растений
Комнатные растения - А
Комнатные растения - Б
Комнатные растения - В
Комнатные растения - Г
Комнатные растения - Д
Комнатные растения - Ж
Комнатные растения - З
Комнатные растения - И
Комнатные растения - К
Комнатные растения - Л
Комнатные растения - М
Комнатные растения - Н
Комнатные растения - О
Комнатные растения - П
Комнатные растения - Р
Комнатные растения - С
Комнатные растения - Т
Комнатные растения - Ф
Комнатные растения - Х
Комнатные растения - Ц
Комнатные растения - Ш
Комнатные растения - Э
Комнатные растения - Ю
Комнатные растения - Я
Tillandsia2.jpg
Статистика

Коріння дерев врятує будинки від землетрусів
Интересное

Вирощене особливим чином коріння живих дерев можна використовувати як опорні конструкції для житлових будинків. Це зробить їх стійкими до штормів і землетрусів, а також поліпшить міську екологію, вважають учені з Університету Тель-Авіва. Їх доводи наводить сайт LiveScience.com

Концепція використання живих дерев для створення вуличних ліхтарів, воріт, дитячих споруд і меблів відома давно. Вона носить назву арбоскульптури або екоархітектури. Проте ізраїльські фахівці вперше розробили технологію, що дозволяє використовувати для створення споруд коріння дерев.


Учені виявили, що у певних видів дерев, вирощених зао методом аеропоніки (без землі і води – коріння рослин росте на вазі і періодично обдається аерозолем з поживними речовинами), коріння тривалий час не твердне. Воно залишається достатньо м'яким і гнучким, щоб його можна було огорнути навколо металевих рамок і сформувати яку-небудь конструкцію, наприклад, опору для будівлі.

Якщо потім дати корінню прорости в землю, у ннього починається так званий процес лігніфікації – одеревіння, - який призводить до затвердіння рослин. Корінь стає все товщим і товщим, перетворюючись на надійну пружну балку. При цьому саме дерево продовжує нормально рости, давати пагони і листя.

Зараз учені спільно з компанією Plantware зайняті переведенням лабораторного методу в індустріальну технологію, яка зможе комерційно реалізовуватися. На їх думку, вона буде найбільшою мірою затребувана в сейсмонебезпечних районах світу, де нерідкі землетруси і цунамі. Відомо, що після більшості природних катастроф, неушкодженими залишаються тільки дерева. Якщо провести коріння уздовж опорних стін і плит перекриття, це створить амортизаційну систему, що дозволить будинкам винести природні катаклізми.