saxifraga.jpg
Статистика

Популярное

Новое на сайте

Коріння дерев врятує будинки від землетрусів

Интересное

Вирощене особливим чином коріння живих дерев можна використовувати як опорні конструкції для житлових будинків. Це зробить їх стійкими до штормів і землетрусів, а також поліпшить міську екологію, вважають учені з Університету Тель-Авіва. Їх доводи наводить сайт LiveScience.com

Концепція використання живих дерев для створення вуличних ліхтарів, воріт, дитячих споруд і меблів відома давно. Вона носить назву арбоскульптури або екоархітектури. Проте ізраїльські фахівці вперше розробили технологію, що дозволяє використовувати для створення споруд коріння дерев.


Учені виявили, що у певних видів дерев, вирощених зао методом аеропоніки (без землі і води – коріння рослин росте на вазі і періодично обдається аерозолем з поживними речовинами), коріння тривалий час не твердне. Воно залишається достатньо м'яким і гнучким, щоб його можна було огорнути навколо металевих рамок і сформувати яку-небудь конструкцію, наприклад, опору для будівлі.

Якщо потім дати корінню прорости в землю, у ннього починається так званий процес лігніфікації – одеревіння, - який призводить до затвердіння рослин. Корінь стає все товщим і товщим, перетворюючись на надійну пружну балку. При цьому саме дерево продовжує нормально рости, давати пагони і листя.

Зараз учені спільно з компанією Plantware зайняті переведенням лабораторного методу в індустріальну технологію, яка зможе комерційно реалізовуватися. На їх думку, вона буде найбільшою мірою затребувана в сейсмонебезпечних районах світу, де нерідкі землетруси і цунамі. Відомо, що після більшості природних катастроф, неушкодженими залишаються тільки дерева. Якщо провести коріння уздовж опорних стін і плит перекриття, це створить амортизаційну систему, що дозволить будинкам винести природні катаклізми.