Islaya.jpg
Статистика

Популярное

Новое на сайте

В МДУ відшукали виключно невисоку і малопомітну рослину

Интересное

Учені МДУ імені М.В. Ломоносова спільно з колегою з Королівських ботанічних садів Кью (Великобританія) знайшли на о. Мадагаскар новий вид рослини з роду Seychellaria і назвали його Seychellaria barbata (Сейшеллярія бородата). Результати дослідження опубліковані в журналі Phytotaxa.

«Новий для науки вид Seychellaria barbata (Сейшеллярія бородата) належить до сімейства тріурісових (Triuridaceae), що включає виключно невисокі і малопомітні трави, які живляться за рахунок симбіозу з грибами. Вони не містять хлорофіл і, як наслідок, позбавлені зеленого забарвлення. Вивчення даного виду дозволило нам уточнити морфологічну характеристику всього роду Seychellaria »- розповідає Максим Нуралієв, старший науковий співробітник кафедри вищих рослин біологічного факультету МГУ.

До тріурісових належать бесхлорофільні сапрофітні трави - звичайні рослини тінистих лісів в тропіках Центральної і Південної Америки, Західної Африки, Мадагаскару, Сейшельських островів, Азії, Полінезії та Австралії. Рослини ведуть мікотрофності спосіб життя (харчуються зарахунок грибів) на лісовій підстилці і перегнійному грунті під пологом дерев, на гниючих пнях, дупластих стовбурах і навіть на термітниках.

Рослина Seychellaria barbata було виявлено Максимом Нуралієва в ході експедиції на о. Мадагаскар. На місці були зроблені детальні фотографії квіток і суцвіть. Спільно з Антоном Беер були вивчені деталі будови цієї рослини, зроблені необхідні вимірювання і складено опис. Крім того, квітки були вивчені за допомогою скануючого електронного мікроскопа.

За словами автора роботи, наукова цінність дослідження полягає у відкритті невідомого раніше для світової флори виду, а також у низці висновків про закономірності еволюції цієї групи рослин. Відомості про видове розмаїття конкретних територій, особливо про наявність рідкісних видів, необхідні для організації охорони залишилися до теперішнього часу фрагментів дикої природи.

«Багато груп бесхлорофільних рослин в принципі недостатньо вивчені: невідомі деталі їх будови, спосіб запилення, особливості харчування і т.п. Зібраний матеріал Seychellaria barbata буде надалі використаний для вивчення анатомії і розвитку квіток, а також будови геному. Крім того, триває розробка систематики цієї групи рослин: буде деталізована їх класифікація та, можливо, з'являться нові види »- каже Максим Нуралієв.