Комнатные растения
Каталог комнатных растений
Комнатные растения - А
Комнатные растения - Б
Комнатные растения - В
Комнатные растения - Г
Комнатные растения - Д
Комнатные растения - Ж
Комнатные растения - З
Комнатные растения - И
Комнатные растения - К
Комнатные растения - Л
Комнатные растения - М
Комнатные растения - Н
Комнатные растения - О
Комнатные растения - П
Комнатные растения - Р
Комнатные растения - С
Комнатные растения - Т
Комнатные растения - Ф
Комнатные растения - Х
Комнатные растения - Ц
Комнатные растения - Ш
Комнатные растения - Э
Комнатные растения - Ю
Комнатные растения - Я
Jacobinia.jpg
Статистика

Ботаніки визначили рослини з «найбільш загадкового манускрипту»
Интересное

Манускрипт Войнича, який також відомий як «самий загадковий середньовічний манускрипт», містить опис флори і фауни Нового Світла і принаймні частково написаний на одному з ацтекських мов. До такого висновку прийшли американський ботанік Артур Такер (Arthur O. Tucker) з Університету Делавера і IT-фахівець Рексфорд Толберт (Rexford H. Talbert), їх дослідження опубліковано в журналі HerbalGram.

Висновки дослідників ґрунтуються на зіставленні малюнків рослин в манускрипт Войнича з малюнками в кількох флористичних кодексах Нового Світу, створених в середині XVI-початку XVII століття. Ученим вдалося, наприклад, зіставити малюнок рослини з плоским кореневищем, що знаходиться на сторінці 1v манускрипту Войнича з малюнком на сторінці 9r кодексу Cruz-Badianus (найстаріший медичний документ з Нового Світу, створений у 1552 році). На малюнках у подібному стилі зображено рослина, що нагадує в'юнок Ipomoea murucoides - на обох видно кореневище з кігтеподібними відростками і білі квітки з трубчастим віночком.

Одним з перших в манускрипті вдалося знайти малюнок, який, за словами авторів «без сумніву зображує лист або плід кактуса, швидше за все Opuntia ficus-indica». Підпис під малюнком «досить легко транслітерується» в «наштли», варіант слова «нохтли» з ацтекського мови нахуатль.

Всього вченим вдалося визначити 37 із 303 представлених в манускрипті рослин, шість тварин і один мінерал (болеит). За їх словами, походження цих об'єктів з таких віддалених місць як Техас, Калифория і Нікарагуа, вказує на те, що манускрипт містить опис якогось «ботанічного саду в центральній Мексиці».

Манускрипт, знайдений в 1912 році польським букіністом Вілфредом Войничем, досі не розшифровано. Він написаний особливим алфавітом і містить велику кількість ілюстрацій. Найбільш ранні надійні свідчення про існування манускрипту Войнича відносяться до середини-кінця XVI століття, однак деякі дослідники припускають і більш раннє походження. Раніше дослідники висували гіпотези, згідно з яким текст манускрипту отримано алгоритмічним шляхом, а сам документ є містифікацією. Проте нещодавно спеціаліст по кодуванню Марчелло Монтемурро на основі статистичного аналізу показав, що текст документа містить інформаційну структуру, яка властива для природних мов, тобто не є безглуздям, ні продуктом кодування. В інтерв'ю «Ленте.ру» Монтемурро заявив, що «пояснення [статистичних] особливостей тексту полягає в тому, що рукопис дійсно містить якесь послання».