Brahychyton.jpg
Статистика

Популярное

Новое на сайте

Насіння бур'янів навчилося самостійно зариватися в землю

Интересное

Насіння рослини під назвою аїстник звичайний з сімейства геранієвих уміють самостійно зариватися в землю. Колектив учених зумів зняти цей процес на камеру. Відео і його опис доступні на порталі ScienceNOW. Стаття дослідників опублікована в журналі Journal of Experimental Biology.

Аїстник звичайний Erodium cicutarium відносять до бур'янів. Ця рослина здатна розкидати своє насіння на відстань до півметра, і як тільки зародки падають на землю, вони починають закопуватися в неї. Автори нової роботи вперше зуміли відобразити, як це відбувається, і вивчити деталі процесу.
У той час поки плід E. cicutarium дозріває, насіння залишається вологим і не покидає місця свого утворення. Поступово воно висихає, і в певний момент довгий стовбур, що підтримує насіння, починає скорочуватися і закручуватися доти, поки не відбудеться викид. Закручування стовбура (його ще називають остюк), завдяки якому сім'я занурюється глибше в грунт, продовжується після того, як сім'я падає на землю. Протягом декількох наступних днів у міру добової зміни вологості сім'я продовжує зариватися, поки не піде в грунт на потрібну глибину.

Недавно учені описали ще одну незвичайну властивість деяких рослин - виявилось, що хижа рослина росянка (Drosera capillaris) конкурує за дрібних комах з павуками виду Sosippus floridanus. Подібні взаємини між рослинами і тваринами учені виявили вперше.