Комнатные растения
Каталог комнатных растений
Комнатные растения - А
Комнатные растения - Б
Комнатные растения - В
Комнатные растения - Г
Комнатные растения - Д
Комнатные растения - Ж
Комнатные растения - З
Комнатные растения - И
Комнатные растения - К
Комнатные растения - Л
Комнатные растения - М
Комнатные растения - Н
Комнатные растения - О
Комнатные растения - П
Комнатные растения - Р
Комнатные растения - С
Комнатные растения - Т
Комнатные растения - Ф
Комнатные растения - Х
Комнатные растения - Ц
Комнатные растения - Ш
Комнатные растения - Э
Комнатные растения - Ю
Комнатные растения - Я
Melocactus.jpg
Статистика

У рослин виявився нюх на шкідників
Интересное

Учені з Пенсільванського університету встановили, що американський золотарник Solidago altissima здатний уловлювати феромони самців мушки Eurosta solidaginis і використовує своє уміння для боротьби з цим шкідником.

Мушка Eurosta solidaginis (з сімейства рябокрилок Tephritidae) відкладає яйця в стебло рослини, проколюючи його яйцекладом, що веде до появи на ньому характерних потовщень - галл. Їх утворення не веде до загибелі рослини, але згубно позначається на кількості і виживаності його насіння.

В ході експерименту учені обробляли рослини чистим феромоном самців мушок, а потім підраховували вірогідність відкладення на таких рослинах яєць. Виявилось, що самки мушок прагнули відкладати яйця не на оброблені рослини, а на контрольні. Це, за словами авторів, пов'язано з тим, що оброблені рослини, почувши запах шкідників, запускали захисну програму і виробляли шкідливі для комах речовини.

Таким чином, автори роботи вперше встановили, що рослини здатні уловлювати хімічні сигнали комах.

Раніше вчені вже не раз демонстрували, що рослини можуть бути залучені в складні сигнальні взаємодії. Наприклад, вони здатні посилати хімічні сигнали не тільки іншим рослинам, але і комахам. Недавно дослідники виявили, що заражені гусеницями рослини посилають сигнали про допомогу своїм помічникам - паразитам гусениць. Проте виявилось, що цей сигнал здатні перехоплювати гіперпаразити, які живуть на самих паразитах гусениць і, таким чином, шкодять рослинам.