dianthus.jpg
Статистика

Популярное

Новое на сайте

Знайдений гігантський суперорганізм з деревом-зомбі

Интересное

Вчені Оклендского технологічного університету в Новій Зеландії з'ясували, що пень новозеландського каурі (агатиса південного) є живою частиною гігантського суперорганізму, який включає в себе десятки або навіть сотні дерев. При цьому пень зберігає життєдіяльність, будучи паразитом. Про це повідомляє видання Live Science.

За словами дослідників, пень залишався б мертвим, якби не був з'єднаний з кореневою системою інших дерев, оскільки у нього відсутня власна зелена фотосинтезуюча тканина. Вночі він отримує воду і поживні речовини, які інші рослини отримували протягом дня.

Вчені простежили за рухом живильного соку і визначили, що дерева і пень споживали воду в різний час доби. Днем пень «не діє», поки живі рослини транспортують вологу до свого коріння і листя. Вночі пень переміщував воду через свої тканини, що залишилися. Таким чином, дерева відіграють роль насосів, що включаються поперемінно в єдиній гідравлічній системі. На думку вчених, залишки дерева можуть відігравати роль моста, що забезпечує зв'язок кореневих систем один з одним.

У той же час така система є вразливою для патогенів, які можуть поширюватися від одного зараженого дерева на весь ліс через коріння.