haemanthus.jpg
Статистика

Популярное

Новое на сайте

Популярна домашня рослина є сильним канцерогеном

Интересное

Сік рослини молочай (Euphorbia tirucalli), який африканці використовують у виробництві іграшок і канцелярського клею, є причиною лімфоми Беркітта – онкологічного захворювання імунної системи, повідомляє сайт науково-технічного журналу New Scientist.

Лімфома Беркітта є достатньо рідкісним захворюванням в Європі і Америці, проте вражає багато африканських дітей. Суть хвороби полягає в тому, що В-лімфоцити – клітини імунної системи - починають безконтрольно розмножуватися.

До теперішнього часу вже було відомо, що причиною цього захворювання може бути вірус Епштейна-Барра, який, проте, в більшості випадків абсолютно безпечний, і учені вели пошуки додаткових причин захворювання.

Припущення про те, що в розвитку раку може брати участь сік молочаю вже висувалися в 1980 роки, але не були сприйняті серйозно більшістю учених. Як повідомляє сайт, вірусолог Розмарі Рокфорд (Rosemary Rochford) з університету штату Мічіган порахувала такі висновки гідними уваги і для подальших досліджень відправилася до Кенії зі своїм колегою Адамом МакНілом (Adam MacNeill).

Результати роботи Рокфорд були опубліковані в British Journal of Cancer. За її словами, сік молочаю дійсно бере участь в розвитку лімфоми Беркітта. Він служить своєрідним "спусковим механізмом", який робить небезпечним вірус Епштейна-Барра, присутній в організмі багатьох людей. Сік молочаю активує три гени вірусу, після чого починається його активне розмноження.

Африканські діти часто стикаються з соком молочаю: він застосовується як клей для шкільних підручників. Крім того, липку рослину діти використовують як іграшку. "І вони беруть руки в рот", - говорить Рокфорд.

Як повідомляє сайт New Scientist, Рокфорд сподівається, що після ретельнішого вивчення цієї проблеми африканська влада вживе необхідні заходи, щоб обмежити контакт дітей з канцерогеном.

Додамо, що деякі види молочаю використовуються як кімнатна рослина, а їх сік застосовується в народній медицині як засіб проти бородавок.