Sparmannia.jpg
Статистика

Популярное

Новое на сайте

Садок пряних трав: ароматні прикраси дачної ділянки

Интересное
Пряні трави - не тільки постачальники ароматною вітамінної зелені до вашого столу, але і справжнє прикраса вашого саду. Особливо якщо врахувати, що вони «стартують» ранній навесні одні з перших, коли на ділянці ще майже немає зелені.

Пряні трави можна оформити як окремий ландшафтний об'єкт - садок прянощів, або, як ще його називають - «грядку прянощів». Місце для садочка прянощів - у будь-якій із зон відпочинку, в палісаднику або в парадній зоні саду. Обрамлення садка можна викласти з каменю у вигляді спіралі, можна зробити піднесену клумбу будь-якої форми, а можна просто обкласти гарними каменями невеликий шматочок землі.

Читайте також: Мерія Москви вилучає землі для підземки

При цьому садка бажано зробити якесь додаткове «обрамлення», краще всього для цієї мети підходять гравійні відсипання. Прикрасити садок прянощів можна також камінням, але меншого розміру, осколками керамічних виробів, декоративної яскравою тріскою, маленькими горщиками, фігурками, які потрібно просто розставити між кущиків прянощів. На цій грядці найкраще посадити мелісу, материнку, ісопу, шавлія, чебрець, розмарин, любисток, кмин (всі ці багаторічні культури, висаджується розсадою). Залиште на грядці «прогалини», щоб посіяти однорічні прянощі: базилік, коріандр, кріп. Обов'язково грядка прянощів повинна красиво цвісти - тому не забудьте про лаванду, руту, безсмертник, деревій. Також садочок прянощів може бути за сумісництвом і «аптекарським садком» - для цього просто додайте деякі лікарські рослини, важливі для вас.

Найкращі рослини для садочка прянощів:

Кріп і фенхель
Абсолютно не має сенсу вирощувати ці незамінні для кожного городника рослини через розсаду. Сійте прямо в грунт. Для раннього вживання - в грунт теплиці. Обов'язково сійте густо, якщо ви хочете отримати особливо і ніжну соковиту зелень. Якщо вирощуєте якусь частину на «парасольки» - навпаки, сійте більш рідко. Кріп і фенхель добре розмножуються самосівом, так що нові і нові рослини будуть з'являтися у вас у різних місцях городу і в цьому році, і в наступному. Подсевайте кріп кожні два тижні, і до пізньої осені ви будете забезпечені свіжою зеленню до столу. Головний секрет успіху для кропу - дуже рясні поливи. Навіть один пропущений полив значно погіршує якість зелені, пише timetanks.org.

Любисток
Король пряних трав, дуже багатий вітамінами. Це велика рослина, що дає більшу масу зелені. У нього є особливість: його смак як би об'єднує смаки майже всіх пряних трав. Його можна використовувати для приготування будь-яких страв. Висаджується любисток розсадним способом, посів відбувається на початку березня. Схожість у нього завжди хороша. Сійте густо, не відокремлюючи окремих рослин, висаджують у відкритий грунт на початку травня. Якщо ви хочете отримати протягом всього сезону молоде листя любистка, регулярно обрізайте рослина. Подальше розмноження цієї рослини здійснюється діленням куща.

Кмин
Він незамінний для консервування, заготовок квашеної капусти, м'ясних страв і хліба. Вирощується розсадним способом, густо сійте його в горщики в кінці лютого і висаджують у грунт. Кращий час для садіння - початок травня.