Tillandsia2.jpg
Статистика

Популярное

Новое на сайте

П'ята частина рослин опинилася на межі вимирання

Интересное

Приблизно п'ята частина рослин, що живуть на планеті, знаходиться під загрозою вимирання. Такий висновок був зроблений ученими за підсумками глобального аналізу стану земної флори. Основні підсумки виконаної роботи приведені в прес-релізі Королівських ботанічних садів К'ю.

В цілому фахівці розглянули близько 7 тисяч видів рослин, що належать до п'яти великих груп: мохи і печіночники, папоротевидні, голонасінневі (до них належать, наприклад, всі хвойні), односім'ядольні (великий клас квіткових рослин) і боби (вони представляли решту квіткових рослин).

Учені з'ясували, що стан 22 відсотків з 4 тисяч найбільш вивчених видів рослин дозволяє присвоїти їм статус "під загрозою вимирання" (такий же статус використовують для опису популяцій тварин). Статус ще близько 33 відсотків рослин учені не змогли визначити через недостатню кількість інформації.

За підсумками проведеної роботи дослідники зробили висновок, що рослини знаходяться приблизно в тому ж ступені небезпеки, що і ссавці - в більшому, ніж птахи, але в меншому, ніж амфібії або корали. У найгіршому становищі серед всіх рослин знаходяться голонасінневі, при цьому види, що знаходяться в найбільшій небезпеці, виростають в тропіках. На думку авторів роботи, основною причиною вимирання рослин є людська діяльність, зокрема зміна ландшафту для сільськогосподарських потреб.

Автори дослідження вважають, що одержана оцінка застосовна для всіх рослин на планеті. Для аналізу фахівці вибирали по 1,5 тисячі видів з кожної групи, і використані ученими статистичні підходи показують, що по такій кількості видів можна судити про стан групи в цілому.

Недавно інший колектив ботаніків провів ще одне масштабне дослідження рослин. Фахівці з'ясували, що більше половини імен відомих на сьогодні квіткових рослин - це дублікати. У результаті кількість унікальних видів було скорочено з більш ніж мільйона до 400 тисяч.