parodia2.JPG
Статистика

Популярное

Новое на сайте

Рисове зернятко буде збільшено в півтора рази

Интересное

Розмір рисового зерна може бути збільшений в півтора рази завдяки відкриттю гена, який регулює цей параметр, зробленому групою дослідників з Шанхайського інституту біологічних наук, яку очолює Лін Хунсюань (Lin Hongxuan). Відповідну статтю, опубліковану в журналі Nature Genetics, рецензує видання SciDev.net.

Для своєї роботи Лін використовував два сорти рису, зерна, що помітно відрізняються за розміром. В ході досліджень генетикам вдалося виявити у рослин, що приносять великі зерна, ген GW2, якого не було у рослин іншого сорту.

При введенні GW2 у генетичний набір рису з маленькими зернами, одержана рослина давала зерна більшого розміру і мала велику врожайність. Поживні властивості одержуваного рису були такими ж, як у звичайного рису. Колір рисинок при цьому став темнішим.

Наступним етапом буде спроба збільшити ефект гена GW2 і випробувати одержані модифіковані рослини в природних умовах.

Рис посівний (Oryza sativa) – найважливіша сільськогосподарська культура на Землі. Від урожаю рису, якого в рік виробляється понад 600 мільйонів тонн, залежить життя і благополуччя мільярдів людей. Пошук генів, що визначають величину рисового зернятка і врожайність цієї рослини, вже не перше десятиліття інтенсивно ведеться в Китаї, проте раніше ця робота не приносила великих успіхів.