costenec.jpg
Статистика

Популярное

Новое на сайте

У рослинах знайшли джерело безсмертя

Интересное

Дослідники з Науково-дослідного центру Джона Іннеса виявили механізм, який дозволяє зародковим клітинам в квіткових рослинах залишатися безсмертними. Стаття вчених опублікована в журналі Nature Genetics. Про це повідомляється в прес-релізі на сайті EurekAlert !.

Зародкові клітини передають свій генетичний матеріал наступним поколінням, при цьому вони не обмежені межею Хейфліка, який показує, скільки разів може ділитися соматическая клітина, після чого вона вмирає. Зародкові клітини дають початок гаметам, які, в свою чергу, забезпечують появу зародка. Ембріональні клітини діляться і диференціюються, формуючи тканини і органи рослин, а також нові зародкові клітини.

Вважалося, що клітини рослин кожен раз перепрограмовуються за допомогою епігенетичних факторів - молекул, які змінюють активність генів, не вносячи в ДНК мутації. Однак доказів, що цей процес дійсно відбувається, не було.

Також по темі: Віруси виявилися творцями людства

Дослідники показали, що в зародкових клітинах рослини Arabidopsis thaliana відбувається метилювання, при якому відбувається приєднання метильної групи до цитозину в складі CpG-динуклеотид - ділянки ДНК, що складається з цитозину і гуаніну. При цьому перепрограмування в кожному поколінні протікає заново, хоча відомо, що у рослин епігенетичні настройки можуть зберігатися у потомства. За словами вчених, оновлення системи регуляції генів є важливою умовою для стабільного функціонування зародкових клітин.