lachenalia.jpg
Статистика

Популярное

Новое на сайте

Рослини запідозрили у використанні «молекулярної арифметики»

Интересное

Алісон Сміт (Alison Smith) і Мартін Ховард (Martin Howard) з дослідницького центру Джона Інна в Норвічі виявили, що рослини здатні розраховувати рівень споживання крохмалю вночі так, щоб його вистачило до сходу Сонця. На думку британських біологів, це говорить про здатність рослин до «молекулярної арифметики». Стаття учених прийнята до публікації в журналі eLife, а її короткий зміст наводить erektor.info.

Висновки дослідників засновані на тому, що рослини здатні коректувати рівень споживання крохмалю в темний час доби при несподіваній зміні світлового дня: наприклад, якщо в лабораторних умовах «ніч» штучно настає раніше від звичайного або, навпаки, уривається періодом освітлення.

Згідно з гіпотезою Сміт і Ховарда, таке коректування має на увазі обов'язкове існування двох сполук, одна з яких фіксує кількість крохмалю (S), що залишилася, а інша — очікуваний час до світанку (T). Оскільки рослини здатні коректувати свою поведінку при зміні умов, то гіпотетична молекулярна система S/T, таким чином, дозволяє проводити одну з простих арифметичних дій, — ділення.

Ученим не вдалося поки що виявити постульовані сполуки S і Т, проте вони знайшли один з генів, необхідних для роботи системи — PWD. Мутанти по цьому гену не здатні підлаштовуватися під зміну тривалості «ночі» і накопичують під ранок невитрачений крохмаль.

Варто відзначити, що гіпотетична система регуляції S/T не є в біохімічному сенсі чимось принципово новим: комбінацію відомих механізмів регуляції швидкості роботи ферментів можна, при бажанні, розглядати як обчислювальну машину. У коментарі для erektor.info фізіолог рослин Родріго Гутіррез (Rodrigo Gutierrez) відзначає, що новаторство роботи полягає перш за все в підході до опису явища, а не в самих виявлених авторами даних.