adiantum.jpg
Статистика

Популярное

Новое на сайте

Рослини Землі пригальмували потепління на 0,3 градуси Цельсія

Интересное

Підвищення концентрації CO2 в атмосфері вже прискорює зростання рослин, і за рахунок "зеленого" фактора цей показник майже на 20% нижче, ніж міг би бути, а глобальна середня температура менше на 0,3 градуса Цельсія, вважають вчені, стаття яких опублікована в журналі Proceedings of the National Academy of Sciences.

Як відзначають Стівен Пакала (Stephen Pacala) з Прінстонського університету і його колеги, попередні роботи наочно показували б значущість посиленого росту рослин при підвищених концентрацій вуглекислого газу в атмосфері, але всі вони стосувалися майбутнього потепління у XXI столітті.

"Дивно, але в жодному дослідженні не було аналогічних оцінок для минулого періоду, протягом якого викиди парникових газів сильно зросли, а зміни в землекористуванні кардинальним чином позначилися на джерелах і поглиначів вуглецю на суші", - йдеться в статті.

За даними авторів нового дослідження, без сприятливого ефекту "добрива" атмосфери додатковим його концентрація CO2 в атмосфері з доіндустріального періоду зросла б на додаткові 85 частин на мільйон, або мілілітрів на кубометр повітря. Тоді вона досягла б 485 замість нинішніх 400 частин на мільйон - про подолання цієї планки в травні 2013 року, повідомили американські вчені.

Середня глобальна температура планети при цьому зросла б на додаткові 0,23-0,39 градуси Цельсія, тоді як спостережуване зростання з кінця XIX століття склав близько 0,8 градуса.

Всього, за розрахунками дослідників, за цей час через потепління рослини могли "з'їсти" до 274 мільярдів тонн "додаткового" вуглецю. При цьому сам механізм посилення їх росту при підвищенні концентрації CO2 і його межами залишається досить погано вивченим питанням, тому тут вкрай необхідні додаткові дослідження, відзначають вчені.