CYCAS.jpg
Статистика

Популярное

Новое на сайте

Вчені з'ясували, чому рослини можуть жити довше від тварин

Интересное

Багато рослини, на відміну від тварин, можуть жити сотні років, тому що мають запас клітин з "чистою" ДНК без накопичених шкідливих мутацій, якими можуть замінювати інші клітини у разі необхідності, йдеться в статті, опублікованій в журналі Science.

"Наші дані показують, що певні, що організують, стовбурові клітини в коренях рослини менш чутливі до пошкодження ДНК. Ці клітини зберігають вихідну незайману копію ДНК і можуть бути при необхідності використані для заміни ушкоджених клітин. У тварин є подібний механізм, , пише Планета тварин, але, вочевидь, рослини використовують його більш ефективно. Це може пояснити, чому багато рослин можуть жити сотні років, в той час як серед тварин такі довгожителі надзвичайно рідкісні", - пояснив Лівен Де Вейлдер (Lieven De Veylder) з Гентського університету (Бельгія).

Зростання рослини ґрунтується на постійному виробництві нових тканин з скупчення стовбурових клітин у центрі кореня. Ключовою для підтримки активності цих стовбурових клітин є невелика група клітин так званого спочиваючого центру, які діляться в 3-10 разів повільніше, ніж навколишні їх стовбурові клітини, і можуть служити заміною при необхідності. До цих механізм взаємодії цих двох типів клітин був ученим невідомий.

Де Вейлдер і його колеги в дослідах над резуховидкою Таля знайшли новий білок ERF115, без якого поділ клітин спочиваючого центру відбувається дуже повільно. Коли оточуючі їх стовбурові клітини пошкоджуються, цей білок активується, про що детальніше можна прочитати тут, і запускає вироблення гормону фитосульфокина, який запускає поділ клітин спочиваючого центру.