amarillis.jpg
Статистика

Популярное

Новое на сайте

Я садівником народився

Интересное

Як мінімальними зусиллями організувати «філію Версаля» на дачних сотках

На будь-якому заміському ділянці можна розбити справжній сад і перетворити звичайні сотки в «твір мистецтва», навіть не маючи великих коштів для оплати послуг ландшафтних дизайнерів. Напередодні настання літа розбираємося, як влаштувати «філію Версаля» у себе на дачі.

Втім, «Версаль» доречний далеко не на кожній дільниці: головне правило, про який скаже будь-який ландшафтний архітектор, - складові саду повинні гармонійно поєднуватися між собою. На ділянці з дерев'яним будиночком «античні» скульптури давньогрецьких богів або витончені альтанки з класичними колонами виглядатимуть досить дивно.


Так що перше, що слід зробити - визначитися зі стилем ділянки і намагатися його дотримуватися. Причому зовсім необов'язково розбиратися в стилях до дрібниць. За словами директора департаменту заміської нерухомості Blackwood Юлії Белукової, існує два «глобальних» ландшафтних стилі - симетричний і асиметричний. «Той, хто любить чіткість і впорядкованість, швидше віддасть перевагу першому варіанту - в дусі суворого французького саду. Але такий стиль більше підходить монументальній і величній архітектурі. За нашою практикою, більшість власників все-таки вважають за краще досить хаотичний стиль ландшафту, який виглядає більш природно», - говорить вона.

Зараз, що зручно, в моді досить «бюджетний» стиль - мінімалізм. На великих ділянках, наприклад, основний простір можна зайняти газоном, за яким, до речі, ще й легко доглядати. До газону можна додати дерева і чагарники - і справу зроблено. «Фігурні крони будуть виглядати особливо оригінально. Також намагайтеся вибирати рослини, які виглядають виграшно в різні пори року. До них можна віднести будь-які плодові дерева, на яких ягоди залишаються практично цілий рік (наприклад, горобина, калина, глід, яблуні-ранетки) », - ділиться думками керівник служби ландшафтного дизайну компанії Villagio Estate Ірина Шейдякова.