Cyclamen.jpg
Статистика

Популярное

Новое на сайте

Як сіяти садові культури на зиму: 5 головних порад

Интересное

Як сіяти садові культури в зиму: 5 головних радДо кінця жовтня в городі і саду зібрано весь урожай, так що можна починати підготовку до наступного сезону. Сьогодні ми розповімо, як посіяти пізньої восени овочі, зелень і квіти.В кінці жовтня можна садити деякі холодостійкі культури: навесні ви зможете заощадити дорогоцінний час, а овочі і квіти зійдуть дуже рано. Подмерзшая земля ускладнює підготовку грунту, так що постарайтеся підготувати посівні грядки до настання заморозків в денний час.

Як і де садити холодостійкі культури? Необхідно вибирати тільки захищені від північних вітрів і сухі ділянки землі з рівним рельєфом. При високому рівні грунтових вод, в місцях, де намітає багато снігу, і в низинах потрібно використовувати теплі пасма. Сніг в цих місцях у весняний час швидше сходить, а насіння будуть врятовані від зайвої вологи. У цих випадках грядки потрібно обов'язково мульчувати. Використовуйте агроволокно чи плівку, залиште прорізи для рослин, а потім укрийте міжряддя - так ви зможете перешкодити поширенню бур'янів. Восени все насіння сіють менш глибоко і густіше, ніж навесні, а потім присипають шаром торфу, вкриваючи гіллям. Якщо на вулиці потепліє, ні в якому разі не поливайте ваші грядки, інакше насіння проростуть передчасно. Навесні насіння буде достатньо вологи від розталого снігу.

 

Як сіяти садові культури в зиму: 5 головних рад


Як садити багаторічні? Однорічники садять восени тільки для того, щоб заощадити час, а що стосується багаторічних рослин, то їх висівають з інших причин. Багатьом видів багаторічних рослин для гарного проростання потрібна спеціальна підготовка. Насіння таких рослин мають деякий час перебувати в прохолоді.


Що можна саджати на зиму - відеоролик Ютуб

 

Навесні намочені насіння викладають на один-три місяці в холод (наприклад, холодильник), проте набагато простіше їх закласти в холодну грунт восени, але тільки в спеціальній твердій оболонці. До встановлення снігового покриву садівники можуть з успіхом садити тирлич, лаванду, дельфініум, примулу, морозник, зимостійкі цикламени, гвоздику, люпин, жовтці, деревій і ромашку.

 

Як сіяти садові культури в зиму: 5 головних рад


Як садити однорічники? Напевно багато садівники навесні виявляли на своїх ділянках сходи нагідок або інших однорічних рослин, які росли у них в минулому сезоні. Розмножуються самосівом практично будь-які квіти, проте тільки у морозостійких культур насіння не гинуть під час холодів. Садити восени можна багато однорічні рослини, наприклад, иберис, астру, волошка, годецию, аліссум, мак, космею, календулу, нигеллу і эшшольцію. Більшість таких культур, яким не потрібна пересадка, краще відразу сіяти на постійне місце на клумбу. Якщо навесні ви помітите, що сходи занадто часті, їх можна буде прорідити. До речі, що стосується айстр, то їх найкраще посадити на грядку, а навесні вкрити плівкою.

Як сіяти садові культури в зиму: 5 головних рад


Як садити овочі? До кінця жовтня можна сміливо садити у себе на городі часник і цибулю, а самі повільно проростають культури можна висівати навіть у середині листопада. До останніх належать петрушка, селера, морква, кріп і буряк. Також можна сіяти пекінську капусту, салат і редис. Для насіння буряків, моркви, селери, цибулі та салату обов'язково зробіть борозенки завглибшки два з половиною сантиметри. Для ріпи, брукви і капусти - приблизно три сантиметри. Дно лунок і борозенок необхідно присипати тонким шаром сухого піску. Після того, як грунт трохи осяде, можна вносити в неї добрива. Щоб всі овочі встигли вкоренитися, обов'язково утеплите свої грядки сухим листям або торфом. Редис можна висаджувати навіть під час заморозків: його насіння може проростати при дуже низьких температурах.

Як сіяти садові культури в зиму: 5 головних рад


Що робити, якщо ви не висіяли насіння до сніжного покриву? Якщо ви не встигли висіяти якісь насіння до снігу, зробіть для них спеціальну підготовку. Після настання стійких холодів і нічних заморозків пакетики з насінням акуратно загорніть у полотняний мішечок, потім закопайте в землю на глибину багнета лопати. В кінці зими насіння можна дістати, потім підсушити їх і висадити в звичайні терміни. Таким способом завжди готують цибулю, моркву, помідори, кріп, кмин, кріп, пастернак, любисток.