Lophophora.jpg
Статистика

Популярное

Новое на сайте

Сінгапурський рододендрон перетворив шкідників на союзників

Интересное

Іспанські ботаніки встановили, що сінгапурський рододендрон Melastoma malabathricum спеціально приваблює мурашок для того, щоб вони відлякували неефективних обпилювачів і, таким чином, сприяли розмноженню рослини. Робота опублікована в журналі Journal of Ecology, а її короткий зміст наводить planetanimal.info.

За запилення сінгапурського рододендрона конкурують декілька комах, лише один рід яких, бджоли-теслярі Xylocopa, досить добре справляється зі своїм завданням. Інші комахи, такі як дрібна одинока бджола Nomia, лише витрачають нектар, що виробляється рослиною, але слабо сприяють його розмноженню.

За словами учених, щоб позбутися неефективних обпилювачів Melastoma вдається до допомоги азіатських мурашок-кравців Oecophylla smaragdina, привертаючи їх спеціально секретованими речовинами. Мурашки відганятюь дрібних обпилювачів і сприяють, таким чином, залученню більших бджіл Xylocopa.

Поведінка сінгапурського рододендрона незвична серед рослин, що обпилюються комахами. Зазвичай, намагаючись привабити якомога більше обпилювачів, такі рослини навпаки виробляють відлякуючі мурашок речовини. В даному випадку великий розмір основних обпилювачів, бджіл-теслярів Xylocopa, яким не страшні мурашки, зробив з останніх союзників рослини.

По темі: Мурахи навчилися виявляти брехух за запахом

Раніше вчені встановили, що в деяких екосистемах класичні шкідники рослин можуть ставати їх обпилювачами, як це відбулося з цвіркунами на острові Реюньон.