ferro.jpg
Статистика

Популярное

Новое на сайте

Знайдено найдавніші сліди людини в Америці

Интересное

Чилійські вчені виявили людський слід, що датується пізнім плейстоценом, який є одним з найбільш ранніх свідчень існування людей сучасного типу на американських континентах. Стаття дослідників опублікована в журналі PLoS ONE.

Слід був знайдений під час археологічних розкопок в місцевості Пілауко в місті Осорно (Чилі). Іхнологіческій аналіз і результати моделювання за участю людей показали, що відбиток стопи відноситься до іхнотаксон Hominipes modernus, який традиційно пов'язується з Homo sapiens. Радіовуглецеве датування показало, що вік сліду досягає 15,6 тисячі років до нашої ери.

Найвідомішим археологічною пам'яткою присутності людей в Південній Америці за часів пізнього плейстоцену є Монте-Верде в південно-центральній частині Чилі. Воно представляє із себе руїни кількох хатин, розрахованих на 20-30 осіб. Його вік визначений приблизно в 14,6 тисячі років.

Пілауко, де розкопки тривають з 2007 року, знаходиться в ста кілометрах від Монте-Верде. Крім сліду тут були знайдені скам'янілості, що включають кістки ссавців (мастодонта і коні), фрагменти деревини, насіння, а також кам'яні знаряддя праці.