dizygotheca.jpg
Статистика

Популярное

Новое на сайте

Математики зацікавилися структурою соняшників

Интересное

Математики з Університету Арізони розробили модель, яка дозволяє пояснити особливу спіральну структуру, яка часто зустрічається в живій природі - у соняшників, артишоків, капусти та інших рослин. Робота опублікована в журналі Physical Review Letters, коротко про неї пише ScienceNow і сайт Американського фізичного товариства.

 

Спіралі, які стали предметом дослідження науковців, утворюють окремі квітки, а згодом - насіння в складному суцвітті соняшника. Ці спіралі нагадують спіраль золотого перерізу і спіраль Фібоначчі (останню можна розглядати як апроксимацію першої), проте як саме в рослинах утворюються настільки правильні структури, до цих пір було не ясно.

Вчені провели моделювання росту суцвіть, взявши за основу рух в них рослинного гормону ауксину, який виробляється в місцях поділу клітин (меристемах) і визначає домінування одних меристем над іншими. Саме цей гормон, наприклад, стимулює бічній зростання втечі, коли йому відрізають верхню бруньку.

Дослідження показало, що знання про швидкості руху і вироблення ауксину і декількох допоміжних білків достатньо, щоб в моделі виникали точно такі ж структури, які вчені спостерігають в природі.

Градієнти концентрації речовин використовуються для формування правильних структур не тільки у рослин, але і у тварин, пише planetanimal.info. Так, градієнти концентрації всього чотирьох матричних РНК визначають формування регулярної метамерного будови в яйці дрозофіли.