Nephrolepis.jpg
Статистика

Популярное

Новое на сайте

5 правил осінньої стрижки садових дерев і чагарників

Интересное

5 правил осінньої стрижки садових дерев і чагарниківПочаток жовтня - це ідеальний час, щоб обрізати кущі та дерева на своїй садовій ділянці. Ми розповімо про головні правила обробки в осінній час року.Плодові дерева. Восени можна проводити тільки санітарну обрізку, тому видаліть зламані, сухі, а також заражені гілки та їх частини. Якщо вийшли великі зрізи, їх потрібно обробити садовим варом. Що стосується формування крони, то його краще відкласти до настання весни, особливо у молодих дерев. Травми будуть знижувати морозостійкість плодових дерев.

 

5 правил осінньої стрижки садових дерев і чагарників


Малина. Спочатку виріжте всі пагони, стебла, відростки, уражені хворобами і шкідниками, а також недозрівші верхівки. Потім видаліть найслабші нові гілки. Поросль, яка з'явилася в деяких місцях від материнського рослини, обов'язково викопайте і використовуйте її для розмноження.

5 правил осінньої стрижки садових дерев і чагарників


Біла і червона смородина. Основний урожай у цих двох культур закладається тільки у верхніх частинах пагонів. Кущі смородини вкорочувати ні в якому разі не можна. Кожен рік залишайте за чотири найсильніших втечі, а перед цим видаліть слабкі, хворі, загущають середини кущів гілок. У плодоносному кущі повинно бути по дві або три гілки різного віку, а всього десять або дванадцять добре розвинених стебел.

5 правил осінньої стрижки садових дерев і чагарників


Чорна смородина. Ягідний кущ формують поступово, і на це потрібно чотири або п'ять років. Він повинен мати три-чотири гілки кожного року. Можна зробити нехитрий підрахунок: на п'ятирічних чагарниках повинно бути приблизно 15-20 гілок різного віку. Щорічно, восени, видалити стебла, яким виповнилося п'ять років. Вони відрізняються від молодих стебел більш темним забарвленням. Також потрібно вирізати лежать на землі і хворі стебла. Якщо річний приріст на гілки становить менше п'ятнадцяти сантиметрів, її доведеться видалити.

5 правил осінньої стрижки садових дерев і чагарників


Правила зрізу. Вони стосуються і плодових дерев, і всіх чагарників. У місці зрізу гілка не повинна бути розщеплена, а кора задерта. Щоб всі зрізи вийшли дуже гладкими і акуратними, для обрізки самих тонких і молодих гілок використовуйте тільки секатор, а для більш товстих гілок (більше тридцяти сантиметрів в обхваті) - ножівку або пилку.