opun_cyl.jpg
Статистика

Популярное

Новое на сайте

Суниця на магнітах

Интересное

Одного разу мені попалася цікава інформація про те, що рослини позитивно реагують на магнітне поле. І мені захотілося перевірити це на власному досвіді. Механізм впливу магнітного поля, що викликає кращий розвиток і плодоношення рослин, поки до кінця не з'ясований.

Цілком можливо, що магніти, відзначає neodimrostov.ru, концентрують навколо коренів рослин іони розчинених у воді солей, які раніше були недоступні рослинам. Інформація про застосування магнітів для вирощування чудових врожайних рослин мене дуже зацікавила.

Свій перший експеримент провів з лісовою суницею.

Весною завжди дуже багато справ в саду, і я все ніяк не міг вибрати час, щоб сходити в ліс за хорошою розсадою суниці. Тому в результаті використовував для дослідів з магнітами кілька дуже слабких кущів суниці, які знайшов неподалік - на залізничному укосі. Близькість залізниці пішла розеток суниці явно не на користь - вигляд у них був дуже пригніченим. Я викопав вісім хирлявих кущів суниці і посадив їх на відстані 30х30 см один від одного, використавши круглі магніти від динаміків. Ніяких добрив при посадці і надалі вирощуванні цих розеток я не вносив. Саджанці суниці добре прижилися, зміцніли і помітно рушили в зростання.

Навесні наступного року у кожної з цих розеток суниці з'явилася величезна кількість квітконосів (для порівняння: у лісової суниці зазвичай утворюється на кущику не більше двох квітконосів).

Після рясного цвітіння зав'язалися і почали швидко збільшуватися в розмірах численні ягоди. Під їх вагою квітконоси нахилялися до землі. Щоб уберегти ягоди від сірої гнилі, поруч з кожним кущиком я поставив опори у вигляді кілець з оцинкованого дроту.

На початку липня зібрав з досвідчених кущів суниці перший урожай - 115 великих, надзвичайно солодких і ароматних стиглих ягід. Виявилося, що кожна з цих ягід важила більше 1 грама! За два тижні я зібрав зі своєї «магнітної» суничної плантації 1120 чудових ягід загальною вагою 805 р - і це всього-то з восьми кущиків!

Можливо, якщо б я відібрав для цього експерименту в лісі кращі кущики суниці з великими ягодами, то отриманий від них за допомогою магнітів урожай був би набагато значніше...
Пагони кущики суниці незабаром дали велику кількість дочірніх розеток, від яких у наступному році я знову отримав хороший урожай.

Я вважаю, щоб стабільно отримувати високі врожаї лісової суниці, бажано щороку висаджувати на магніти нові молоді рослини. Можна брати і свої вкорінені розетки.

Наступний експеримент, про який більше тут, я провів на старій малині (цим посадкам було вже більше 10 років). Магніти теж дали дуже хороший результат.

В даному випадку я розташував магніти тільки біля металевих опор дротяною шпалери, до якої кріпилися пагони малини. В результаті кущі старої малини, закріплені на цій «магнітної» шпалері, дали потужні пагони і чудово відплодоносили великими ягодами.

Показово те, що в інших місцях саду урожай повноцінних кущів малини звичайної виявився набагато нижчим, а їх ягоди були порівняно дрібніше, ніж у старої малини з застосуванням магнітів. Хотілося б дізнатися про досліди з магнітами, якщо такі є, і в інших дачників. Давайте обговоримо цю тему!