jasmin1.jpg
Статистика

Популярное

Новое на сайте

Технологію генів-"термінаторів" вирішено поки не розробляти

Интересное

Американська продуктова компанія Monsanto, що спеціалізується на сучасних біотехнологіях, оголосила, що в даний час не займатиметься розробкою технології так званого "гена-знищувача", повідомляє ВВС. Гени-"термінатори" запобігають появі у генетично-змінених рослин насіння схожості. Таким чином, фермери, що вирощують, ці рослини, не можуть самі вирощувати насіння і змушені купувати їх щороку знову.

Британська екологічна організація "Друзі Землі" (Friends of the Earth) вітала зупинку розробок за цією технологією, підкреслюючи, що компанія Monsanto була змушена відмінити дослідження через тиск, який чинила на неї світова громадськість.

За словами фахівця "Друзів Землі" Піта Рілі, якщо генетично-змінені культури з геном-"термінатором" потраплять на ринок, фермерам буде нанесена серйозна утрата. Крім того, унаслідок перехресного запилення ген-"термінатор" може бути переданий і іншим рослинам, так що вони теж вироблятимуть стерильне насіння. Тим часом для сільського господарства країн, що розвиваються, навіть 10%-не зниження урожаю може стати питанням виживання.

Представники Monsanto заявили, що рішення не поспішати з розробкою гена-"термінатора" було прийнято після консультацій з фахівцями і клієнтами. Компанія вирішила вжити заходи для того, щоб технологія "стерильного насіння" не потрапила на ринок. Правда, компанія не обіцяла, що не розвиватиме ці технології в майбутньому.

Поки що Monsanto не володіє такими технологіями. Проте, як вважає Піт Рілі, ніщо не зупинить Monsanto від небезпечних розробок, а зроблена представниками компанії заява переслідує лише одну мету: створити собі хороший імідж в пресі.

Останнім часом час багато учених стурбовані тим, що розвиток нових біотехнологій може незабаром значно вплинути на світ - зокрема, привести до створення нового виду біологічної і генетичної зброї. За словами глави відділення охорони здоров'я британської медичної асоціації (BMA) Вів'єн Натансон, нові відкриття в генетиці означають, що світ знаходиться зараз в ще небезпечнішому стані, ніж він був в найгірші роки Холодної війни.

Як вважає Натансон, новий вид зброї масового ураження може з'явитися протягом найближчих 10 років. І якщо для ядерних технологій потрібні рідкісні матеріали, що добре охороняються, то рецепти і інгедієнти для створення біологічної зброї можна знайти досить легко. На думку фахівців, небезпеку може становити, зокрема, відомий проект "Геном людини" (Human Genome), покликаний повністю "розшифрувати" генетичну програму людини. Результати цього дослідження можуть бути використані для створення ефективної генетичної зброї, що вражає певні групи населення (наприклад, певні раси).