Комнатные растения
Каталог комнатных растений
Комнатные растения - А
Комнатные растения - Б
Комнатные растения - В
Комнатные растения - Г
Комнатные растения - Д
Комнатные растения - Ж
Комнатные растения - З
Комнатные растения - И
Комнатные растения - К
Комнатные растения - Л
Комнатные растения - М
Комнатные растения - Н
Комнатные растения - О
Комнатные растения - П
Комнатные растения - Р
Комнатные растения - С
Комнатные растения - Т
Комнатные растения - Ф
Комнатные растения - Х
Комнатные растения - Ц
Комнатные растения - Ш
Комнатные растения - Э
Комнатные растения - Ю
Комнатные растения - Я
aucuba.jpg
Статистика

Учені передрікають бананам смерть в найближчі 10 років
Интересное

Американські учені попереджають: у найближчі 10 років на Землі зникнуть банани, повідомляє Telegraph. Річ у тому, що ці фрукти уразила епідемія чорної сигатоки (black sigatoka) або "панамської хвороби"- грибкового захворювання, з яким вони не в змозі справитися.

Їстівні банани є генетично дуже слабкими "мутантами" диких бананів. У них навіть немає насіння і вони не здатні самостійно розмножуватися.

Чорна сигатока приводить до зменшення плодів на три чверті, а також скорочення плодоносного періоду життя рослини з 30 до двох років. При цьому збудник хвороби - грибок Mycosphaerella fijiensis неймовірно стійкий до лікування і швидко справляється з новими препаратами, які намагаються його знищити.

Півстоліття назад грибок вже знищив сорт бананів "Грос Мічел". Тепер епідемія "Панамської хвороби" може убити інший популярний сорт - "Кавендіш".

В Уганді - другому в світі виробнику бананів - плантації скоротилися вже на 40 відсотків. У Бразилії епідемією уражені 70 відсотків плантацій.

Учені намагаються знайти вихід з ситуації, що склалася. Вони сподіваються врятувати фрукти за допомогою генної інженерії - для цього фахівці досліджують ті сорти диких бананів, які стійкі до хвороби.