beg_el.jpg
Статистика

Популярное

Новое на сайте

Учені передрікають бананам смерть в найближчі 10 років

Интересное

Американські учені попереджають: у найближчі 10 років на Землі зникнуть банани, повідомляє Telegraph. Річ у тому, що ці фрукти уразила епідемія чорної сигатоки (black sigatoka) або "панамської хвороби"- грибкового захворювання, з яким вони не в змозі справитися.

Їстівні банани є генетично дуже слабкими "мутантами" диких бананів. У них навіть немає насіння і вони не здатні самостійно розмножуватися.

Чорна сигатока приводить до зменшення плодів на три чверті, а також скорочення плодоносного періоду життя рослини з 30 до двох років. При цьому збудник хвороби - грибок Mycosphaerella fijiensis неймовірно стійкий до лікування і швидко справляється з новими препаратами, які намагаються його знищити.

Півстоліття назад грибок вже знищив сорт бананів "Грос Мічел". Тепер епідемія "Панамської хвороби" може убити інший популярний сорт - "Кавендіш".

В Уганді - другому в світі виробнику бананів - плантації скоротилися вже на 40 відсотків. У Бразилії епідемією уражені 70 відсотків плантацій.

Учені намагаються знайти вихід з ситуації, що склалася. Вони сподіваються врятувати фрукти за допомогою генної інженерії - для цього фахівці досліджують ті сорти диких бананів, які стійкі до хвороби.