Комнатные растения
Каталог комнатных растений
Комнатные растения - А
Комнатные растения - Б
Комнатные растения - В
Комнатные растения - Г
Комнатные растения - Д
Комнатные растения - Ж
Комнатные растения - З
Комнатные растения - И
Комнатные растения - К
Комнатные растения - Л
Комнатные растения - М
Комнатные растения - Н
Комнатные растения - О
Комнатные растения - П
Комнатные растения - Р
Комнатные растения - С
Комнатные растения - Т
Комнатные растения - Ф
Комнатные растения - Х
Комнатные растения - Ц
Комнатные растения - Ш
Комнатные растения - Э
Комнатные растения - Ю
Комнатные растения - Я
aloe1.jpg
Статистика

Учені вивели надкорисну моркву
Интересное

Американські учені вивели моркву, вміст кальцію в якій майже удвічі вищий в порівнянні зі звичайним овочем. Для цього вони внесли в геном рослини модифікований ген, який регулює транспортування кальцію через клітинні мембрани.

За даними співробітників Медичного коледжу Бейлора (Х'юстон) і Техаського університету A&M, результати перших випробувань нового продукту виявилися вельми обнадійливими. Так, миші, що харчувалися модифікованою морквою, засвоювали майже удвічі більше кальцію, ніж їх родичі, що вживали звичайну моркву. До схожих результатів привів і експеримент за участю 30 дорослих добровольців: з генетично модифікованої моркви вони одержували на 41% більше кальцію, ніж із звичайних овочів.

Творці надкорисної моркви підкреслюють, що кальцій необхідний людині для формування і підтримки міцності кісткової тканини. У достатній кількості цей мінерал міститься в продуктах тваринного походження, перш за все в молоці і молочних продуктах, проте їх споживання часто виявляється небажаним через індивідуальну нестерпність, або через підвищений вміст жирів.  У таких випадках ідеальним джерелом кальцію можуть стати генетично модифіковані овочі і фрукти.

Втім, за визнанням розробників, для підтвердження безпеки і ефективності їх продукту потрібні додаткові масштабні дослідження, проведення яких може зайняти довгі роки.