cupfea1.jpg
Статистика

Популярное

Новое на сайте

Учені знайшли спосіб вивести сині троянди

Интересное

Американські учені знайшли спосіб вивести троянду синього кольору, повідомляється на сайті газети Telegraph.

Вони стверджують, що завдяки їх відкриттю вивести сорт троянд з синіми пелюстками вдасться вже протягом найближчого року. Незабаром після цього, новий сорт квітів повинен з'явитися у продажу.

Спроби вивести троянди синього кольору робилися селекціонерами протягом декількох десятків років, проте ніколи не приводили до успіху. Вивести такий сорт шляхом селекції виявилося неможливим, оскільки у троянд відсутній ген, що відповідає за синій пігмент. Спроби пересадити трояндам такий ген від інших квітів не вдалися.

Відкриття, що дозволяє за допомогою генної модифікації одержати синю троянду, було випадково зроблено групою біохіміків з американського університету Вандербілта (Vanderbilt University) в штаті Теннессі під керівництвом професора Пітера Г'юнгріча (Peter Guengerich) під час роботи над створенням ліків від раку і хвороби Альцгеймера. Вони виявили, що група бактерій, генетично змінених для вироблення одного з ферментів печінки, одержали незвичайне синє забарвлення. Учені запевняють, що при пересадці цього гена трояндам можна одержати екземпляри з синім кольором пелюсток. Професор Г'юнгріч також вважає, що, застосовуючи цей метод, можна одержати бавовну синього кольору.

За оцінками фахівців, після того, як новий сорт надійде у широкий продаж, йому вдасться завоювати як мінімум п'ять відсотків світового ринку продажів зрізаних троянд, річний оборот якого, становить близько 1,2 мільярдів доларів. В той же час, в багатьох країнах світу існує заборона на продаж рослин, одержаних шляхом генної інженерії.

Сині троянди - фото