Комнатные растения
Каталог комнатных растений
Комнатные растения - А
Комнатные растения - Б
Комнатные растения - В
Комнатные растения - Г
Комнатные растения - Д
Комнатные растения - Ж
Комнатные растения - З
Комнатные растения - И
Комнатные растения - К
Комнатные растения - Л
Комнатные растения - М
Комнатные растения - Н
Комнатные растения - О
Комнатные растения - П
Комнатные растения - Р
Комнатные растения - С
Комнатные растения - Т
Комнатные растения - Ф
Комнатные растения - Х
Комнатные растения - Ц
Комнатные растения - Ш
Комнатные растения - Э
Комнатные растения - Ю
Комнатные растения - Я
CALLA.jpg
Статистика

Учені зняли на відео, як квітка в долі секунди пожирає комаху
Интересное

Французькі учені відкрили новий вид м'ясоїдної рослини, що поглинає їжу з рекордною швидкістю, повідомляє агентство Джіхан.

Хижак зі світу флори належить до роду пухирчаток, або Utricularia. Рослина мешкає в прісних водоймищах і розправляється зі своїми жертвами – комахами і дрібними ракоподібними - за половину мілісекунди.

До відкриття учених Міждисциплінарної лабораторії фізики з університету Гренобля найшвидшою м'ясоїдною рослиною вважалася так звана венерина мухоловка, але її швидкість майже в 200 разів нижча, ніж у нового виду пухирчатки.
Ученим вдалося відобразити процес її харчування за допомогою швидкісної цифрової відеокамери, здатної реєструвати 10 тисяч кадрів в секунду. Проаналізувавши отримане відео, фахівці одержали детальну інформацію про те, як саме рослина-хижак ловить свої жертви. На першій стадії процесу особливі органи пухирчатки викачують воду із спеціальних пасток, внаслідок чого тиск в порожнинах різко знижується. Варто потенційній жертві зачепити чутливі волоски рослини, як їжа разом з водою з блискавичною швидкістю потрапляє всередину хижака.

За даними ботаніків, у світі росте близько 630 видів рослин-хижаків з 19 сімейств, які здатні ловити невеликих тварин, в основному комах.