apocynacae1.jpg
Статистика

Популярное

Новое на сайте

Учені зняли на відео, як квітка в долі секунди пожирає комаху

Интересное

Французькі учені відкрили новий вид м'ясоїдної рослини, що поглинає їжу з рекордною швидкістю, повідомляє агентство Джіхан.

Хижак зі світу флори належить до роду пухирчаток, або Utricularia. Рослина мешкає в прісних водоймищах і розправляється зі своїми жертвами – комахами і дрібними ракоподібними - за половину мілісекунди.

До відкриття учених Міждисциплінарної лабораторії фізики з університету Гренобля найшвидшою м'ясоїдною рослиною вважалася так звана венерина мухоловка, але її швидкість майже в 200 разів нижча, ніж у нового виду пухирчатки.
Ученим вдалося відобразити процес її харчування за допомогою швидкісної цифрової відеокамери, здатної реєструвати 10 тисяч кадрів в секунду. Проаналізувавши отримане відео, фахівці одержали детальну інформацію про те, як саме рослина-хижак ловить свої жертви. На першій стадії процесу особливі органи пухирчатки викачують воду із спеціальних пасток, внаслідок чого тиск в порожнинах різко знижується. Варто потенційній жертві зачепити чутливі волоски рослини, як їжа разом з водою з блискавичною швидкістю потрапляє всередину хижака.

За даними ботаніків, у світі росте близько 630 видів рослин-хижаків з 19 сімейств, які здатні ловити невеликих тварин, в основному комах.