Zebrina.jpg
Статистика

Популярное

Новое на сайте

Віагра для рослин озеленюватиме пустелі

Интересное

Рослини в пустелях можуть потребувати Віагри не менше, ніж чоловіки, які страждають статевим безсиллям. Як вважає Стів Нілл (Steve Neill) з Університету Західної Британії в Брістолі, використання рослинного аналога цих популярних ліків дозволить створювати культури, не вимогливі до води.

Своє відкриття Стів Нілл зробив, коли експериментував з рослинним гормоном абсцизової кислоти. Ця речовина проявляє свою активність, коли рослині не вистачає вологи. Вона дозволяє економити воду, закриваючи пори на поверхні листя, через яке вона зазвичай випаровується.

Найдивовижніше чекало ученого тоді, коли він зумів розібратися в механізмі дії абсцизової кислоти. Виявилось, що вона стимулює утворення окислу азоту в клітинах, що оточують пори. Саме по такому механізму діє Віагра, тільки в цьому випадку окисел азоту розслабляє судини, приводячи до ерекції.

На думку дослідника, це відкриття допоможе створити стійкі до засухи рослини, які зможуть перетворити пустелі. Можливо також, що хімікам вдасться синтезувати речовину, яку можна буде розпилювати на поля під час засухи, щоб захистити рослини від браку вологи.

Про це відкриття було розказано на сторінках останнього номера журналу Plant Physiology.