aechmea3.jpg
Статистика

Популярное

Новое на сайте

Використання рослин для виробництва біопалива охолодить клімат

Интересное

Використання багаторічних рослин для виробництва біопалива в центральних регіонах США приведе до локального похолодання клімату на 1 градус Цельсія, упевнені автори дослідження.

Використання культурних рослин, таких як кукурудза, для виробництва біопалива, на сьогодні вважається малоперспективним, оскільки неминуче призведе до конкуренції за землі з індустрією продовольства. Конкуренція прискорить темпи знищення лісів під орні землі, що неминуче викличе зростання цін на продукти харчування.


Учені шукають альтернативні джерела сировини для виробництва біопалива (біоетанолу). Група дослідників на чолі з Матей Джеорджеску (Matei Georgescu) з Університету Арізони, спробувала з'ясувати, наскільки вигідним буде перехід від однорічних сільськогосподарських культур до багаторічних трав, таким як гігантський веєрник (Miscanthus giganteus) або прутовидне просо (Panicum virgatum), досить поширеним на території Північної Америки.

Згідно з результатами моделювання, додаткові кількості вологи, що постачаються в атмосферу багаторічними довговічними рослинами, здатні помітно знизити локальні температури.

"Ми показали, що вирощування багаторічних рослин може локально знизити температури повітря на 1 градус Цельсія в середньому по сезону, що є величезним ефектом, здатним перевершити навіть ефекти від обмеження парникових викидів, пов'язані з переходом на біопаливо замість викопних вуглеводнів", - сказав Девід Лобелл (David Lobell), співавтор статті із Стенфордського університету.

Ефект викликаний інтенсивнішим випаровуванням вологи з поверхні грунту і втеч рослин у разі використання багаторічних видів рослин. Саме додаткові кількості пари води в повітрі можуть локально стримати ріст температури через зростання концентрації парникових газів у атмосфері.

"Практично вся дослідницька робота, присвячена впливу біопалива на клімат, дотепер була сконцентрована на вивченні ефектів, пов'язаних з циркуляцією вуглецю. Ми спробували поглянути на проблему ширше. Ми показали, що не тільки парникові гази, але і управління ландшафтом може мати помітний вплив на клімат", - сказав один з авторів статті Джеорджеску, слова якого наводить прес-служба Університету.

Тепер ученим належить оцінити кліматичні ефекти від довготривалого вирощування багаторічних рослин, що використовуються для виробництва палива і енергії.