diffen_picta.jpg
Статистика

Популярное

Новое на сайте

Вкриваємо сад на зиму: як це правильно зробити

Интересное

Наш експерт Ольга Воронова розповідає, як організувати рослинам успішну зимівлю і зберегти красу декоративних елементів саду. 

Зима - дуже важливий період для вашого саду. Всі рослини повинні успішно перезимувати і радувати вас новими пагонами і розкішними квітами. Однак, укриття на зиму стосується не тільки рослин, але і деяких архітектурних конструкцій. Маються на увазі декоративні водойми, об'ємні вироби з каменю, а також конструкції, оздоблені дрібними елементами: галькою, гравієм, мозаїкою з битою плиткой. Для всіх цих конструкцій згубно чергування циклів замерзання - відтавання. Тому, створивши таку вишукану красу в саду, її можна втратити в першу ж зиму, якщо не сховатися від морозу і мокрого снігу.

Обов'язково вкривати деякі декоративні чагарники: форзицію, айву японську, гортензію крупнолисту. Для цих чагарників досить пошити чохли з щільного лутрасила марки 60 (це означає, що щільність такого я становить 60 гр./кв. м.).

Обов'язково вкривають будь троянди. Якщо троянди невисокі, можна закрити їх дерев'яним ящиком, зверху - щільним лутрасілом. Останній шар - поліетиленова плівка. Навесні плівку знімають і піднімають лутрасил з торців скриньки для провітрювання. Якщо троянди високі - на кожен кущ потрібні дві П-образні конструкції, зварені з арматури. Їх ставлять над кущем хрест-навхрест, і вкривають зверху двома шарами щільного лутрасила і потім поліетиленом. Провітрювати цю конструкцію навесні ще зручніше.

Обов'язково вкривають посадки будь-яких цибулинних квітів які ви зробили цієї осені. Для цього місце, де вони посаджені, закривають шматком щільного лутрасила, складеного вдвічі, і притискують до землі невеликими камінцями. У наступні роки цибулинні в укритті не потребують.

Обов'язково вкривають альпійські рослини. Вони найбільше бояться не морозу, а вологи. У розплідниках вони часто вимокають, так як великі площі посадок там нереально правильно вкрити. А дістати альпійські рослини дуже складно. Їм потрібна висока укриття - будиночок, так як їм потрібно багато повітря. Для цього використовується багато П-образних конструкцій з арматури, які ховаються спочатку лутрасілом середньої товщини, а потім - поліетиленовою плівкою. Вкрити альпійці краще в жовтні, до настання сильних дощів зі снігом, перед укриттям вони повинні бути сухими.

 

Обов'язково вкривають рододендрони. Для них теж виготовляють П-образні конструкції, над кожним кущем ставлять їх хрестоподібно. Закривають конструкцію тонким лутрасілом, потім - лутрасілом середньої товщини, а зверху поліетиленовою плівкою. Рододендрони більше страждають не від морозу, а від сухості і вітру. Тому таке укриття «листкове». Закривати краще після дощу, коли кущ ще вологий.

Обов'язково вкривають полуницю і суницю. Грядки закривають щільним лутрасілом відразу ж після обрізки полуниці і суниці і закріплюють по краях цеглою.

Обов'язково вкривають клематиси. Якщо клематис не обрізається, а знімається з опори і укладається на землю, то під нього треба покласти фасадний пінопласт, а зверху поставити ящик і вкрити аналогічно трояндам. Якщо клематис обрізаний, його треба закрити шматочком щільного лутрасила, складеного в 4 рази, закріпити по краях камінчиками.

Обов'язково вкривають деякі хвойники: ялина конину, тую, ялівець. Наприкінці зими вони можуть підгоріти. Для них шиють чохли із щільного лутрасила. Однак у перші три роки після посадки потрібно закривати абсолютно всі хвойники, виняток - лише ялина. Але якщо ваша ялина коніка, туя або ялівець посаджені у тіньовому куточку саду їх можна не закривати. Чохли на хвойники краще надіти не відразу по осені, а в середині зими, так як під чохлами у них може занадто пересохнути хвоя, для них корисний мокрий сніг.

Обов'язково вкривають стовбури плодових дерев. Для захисту плодових дерев від мишей потрібно зав'язати нижні частини стовбурів руберойдом, і знизу присипати землею. Зав'язуйте всі дерева, і старі, і молоді, так як в сад можуть навідатися не тільки миші та зайці.

Краще вкрити малину. Вважається, що її потрібно пригнути, щоб вона виявилася засипаною снігом. Але зараз сильні морози без снігу - не рідкість. Тому малину потрібно зв'язати пучками, кожен пучок пригнути до землі і до обв'язки прив'язати цегла, щоб малина не випросталася. Після цього малину вкрити лутрасілом середньої товщини.

Краще вкрити багаторічні квіти. Для них не роблять укриттів, але на клумби з ними добре пізньої осені підсипати шар компосту.

Вкриваємо часник. Буває, що він починає сходити, а потім вимерзає. Погода останнім часом підносить сюрпризи. Тому грядку після першого заморозка потрібно вкрити опалим листям.

Як вкривають садові конструкції:

 

Бортики клумби і обробку підпірної стінки, якщо вони викладені мозаїкою, галькою або гравієм потрібно закривати сухими. Спочатку постеліть лутрасил середньої товщини, потім - пергамін або старий лінолеум, дерматин, що є. Зверху закрийте поліетиленовою плівкою і закріпіть цеглою. Таким же чином потрібно вкрити будь-які елементи прикраси саду, якщо на них є мозаїка.

Садовий камін (мангал) з каменю, або з кам'яної обробкою укрийте двома шарами тонкого лутрасила, а зверху поліетиленовою плівкою, обв'яжіть конструкцію навколо синтетичної мотузкою, а знизу закріпіть плівку цеглою. Так само можна вкрити фонтанчик з каменю.

Садовий водойма або басейн на бетонній основі потрібно вкрити після зливання з нього води. Якщо на дні все ж залишиться трохи води, покладіть дров'яне поліно, щоб воно «взяло» на себе мороз. Після цього водойму потрібно спочатку закрити дошками, з невеликою відстанню між ними, потім - на дошки покласти листи металу, пластику, старого лінолеуму - якого матеріалу, який у вас є. Зверху все потрібно накрити або смугами дерматину, або щільним поліетиленом і закріпити цеглою. Водойми на плівковій основі можна на зиму не зливати.

Невисокі садові світильники теж краще вкрити. Якщо ваші світильники не надто високі - не вище 1,2 м, то на зиму краще зняти плафони, викрутити лампочки, а на «ноги» світильників надіти обрізані пластикові пляшки з-під питної води або квасу, а зверху зав'язати поліетиленовими пакетами. Деякі моделі плафонів досить крихкі і можуть тріснути під вагою снігу. Також деякі моделі світильників можуть не витримати різких перепадів температур.

Бочки для поливу городу слід перекинути, і покласти набік. Якщо у вас в саду є річний умивальник з раковиною, його потрібно обернути поліетиленовою плівкою і зав'язати.