amorphohpallus.jpg
Статистика

Популярное

Новое на сайте

Знайдені «творці» людини і тварин

Интересное

Група вчених з Австралійського національного університету з'ясувала, що зелені водорості стали причиною появи тварин на Землі. Розвиток планктонних нижчих рослин близько 650 мільйонів років тому сприяло формуванню нових екосистем, що дало можливість більш складним організмам, в тому числі і людині, еволюціонувати. Стаття дослідників опублікована в журналі Nature.

Біологи проаналізували хімічний склад древніх осадових порід часів протерозою (2500-542 мільйона років тому). Вченим вдалося виділити біологічні молекули - стероїди (похідні стеран), які є ознакою присутності еукаріотичних форм життя (тварин, рослин, грибів і найпростіших). Вік цих сполук досягав 720-820 мільйонів років, і вони були представлені виключно холестаном, що вказує на можливе існування в той час (тонійскій період) червоних водоростей (Rhodophyta).

Тонійський період закінчився кріогенійським заледенінням, в результаті якого, відповідно до гіпотези «Землі-сніжку», вся планета повністю покрилася льодом. Це відбувалося від 717 до 659 мільйонів років тому. Закінчення заледеніння супроводжувалося появою зелених водоростей (Chlorophyta). На це вказує відносне підвищення концентрації іншого стероїду - стігмастану. Це відповідає результатам інших досліджень, згідно з якими в той час відбувся розквіт групи празінофіцієвих водоростей. Нижчі рослини, які раніше жили в прісних водоймах, проникли в океан, де раніше домінували лише бактерії.

За словами вчених, саме цей перехід дав можливість з'явитися тваринам. Водорості збагатили моря поживними речовинами і створили нові екологічні ніші. Вони забезпечили більш енергетично ефективний перехід енергії від простих форм життя до складних багатоклітинних.