leea.jpg
Статистика

Популярное

Новое на сайте

Як правильно вирощувати квіткову і овочеву розсаду

Интересное

У справі вирощування розсади важливо все: дата в календарі, температура повітря, довжина світлового дня, тала вода і фази Місяця.

Лютий - це вже початок дачного сезону, а точніше - початок посівів овочів і квітів на розсаду. Щоб отримати багатий урожай овочів і виростити найкрасивіші квіти, потрібно правильно посіяти насіння на розсаду, дотримуючи певні правила і застосовуючи деякі секрети.

ВИРОЩУВАННЯ РОЗСАДИ КВІТІВ

Якщо дивитися в цілому, то всі квіти, так само, як і овочі, можна приблизно розділити на 2 групи: це квіти, які однозначно потрібно вирощувати розсадним способом, і ті, для яких, навпаки, такий спосіб протипоказаний. Як правило, квіткова розсада менш вимоглива, ніж овочева. Для насіння квітів не потрібна передпосівна обробка, багато насіння сходить швидше, ніж насіння овочів. Важлива особливість: для багатьох видів квітів характерно те, що їх необхідно сіяти по поверхні грунту, нічим не засипаючи.

Розсада квітів висаджується тим же способом, як і розсада овочів, без пікірування, але насіння на один горщик висівається більше. Для посіву багаторічників підбирайте горщики або інші ємності більшого розміру, ніж для літників. Потім, коли розсада підросте, її не потрібно проріджувати. Ось так, цілими «куртинами» вона і висаджується у відкритий грунт. Квітучі рослини більше «люблять» саме такий спосіб. Тоді вони ростуть швидше, розкішніші цвітуть і менше хворіють. Як тільки з'являться сходи кольорів, їх відразу ж потрібно переставити в холодне місце і зменшити полив, інакше розсада може швидко «перетянуться».

Оскільки насіння квітів висіваються загущенно, частіше обробляйте квіткову розсаду «Епіне». Розсаду квітів дуже добре поливати талою водою. Особливо корисний такий полив перед висадкою у відкритий грунт. Лід для отримання талої води заготовлюйте в холодильнику. Сіяти квіти на розсаду треба у різний час. Раніше - в кінці лютого потрібно висівати багаторічні квіти. І, крім того, окремі, найбільш «тугорослые» види літників, такі, як петунія, лобелія, сальвія, цинерарія, гвоздика Шабо, агератум.

«Примітка: обов'язковий розсадний спосіб для капусти. Але для неї поки не час, і у неї є особливість: розсада повинна вирощуватися тільки «на вулиці», але в умовах захищеного грунту. Найкращий час і місце посіву: кінець березня - початок квітня, але не пізніше 12 числа, у вашій плівковою чи скляній необогреваемой теплиці. Не варто витрачати даремно час і намагатися отримати розсаду капусти будинку.»

А от певні літники начебто лаватери, запашного горошку, настурції та багато інших розсадного способу не сприймають, їх потрібно сіяти у відкритий грунт, починаючи з кінця квітня, і закінчуючи в кінці травня - в залежності від конкретного виду і їх вимог до атмосферного тепла.

Квіткова «астрологія». Для квітів з насіннєвим розмноженням «формула успіху» по Місяцю - це посів на розсаду, висадка в грунт, пересадка і проведення інших життєво важливих «процедур» в 1-ю або 2-ю фази Місяця, коли Місяць у знаку Рак, Діва або Ваги.

ВИРОЩУВАННЯ РОЗСАДИ ОВОЧІВ

Ранній посів. Потрібно знати, що не всі овочі однакові. Приблизно половину з них необхідно вирощувати через розсаду. Зазвичай - це теплолюбні овочі з довгим вегетаційним періодом, які при безпосередньому посіві в грунт в умовах нашого короткого літа не встигають віддати урожай. Але це не єдина причина: в грунті вони до того ж погано сходить, оскільки їм необхідний дуже короткий світловий день, такий, який буває в лютому - березні. Для таких овочів «раніше посадити» - це означає раніше посіяти на розсаду. Які це овочі? Баклажани, перець, томати, цибулю-порей, всі багаторічні овочі, які вирішили поселити у себе на ділянці, пряні багаторічні трави, і не тільки овочі, але і ягідні культури: полуниця і суниця. Всі ці культури потрібно посіяти на розсаду в кінці лютого - початку березня, не пізніше. Дині і кавуни, хоча їх строк сівби - кінець квітня, також необхідно вирощувати розсадним способом, в грунті у них можуть виникнути проблеми.

«Примітка: обов'язковий розсадний спосіб для капусти. Але для неї поки не час, і у неї є особливість: розсада повинна вирощуватися тільки «на вулиці», але в умовах захищеного грунту. Найкращий час і місце посіву: кінець березня - початок квітня, але не пізніше 12 числа, у вашій плівковою чи скляній необогреваемой теплиці. Не варто витрачати даремно час і намагатися отримати розсаду капусти будинку.»

Але не всі овочі люблять посів на розсаду. Друга половина вашої «городньої країни» дасть хороші результати тільки при безпосередньому посіві в грунт. Як правило, це коренеплоди, холодолюбиві овочів культури: редиска, морква, буряк, ріпа, петрушка, горох, кріп, салат, шпинат, цибуля на перо і ріпку. Як не дивно, огірки, кабачки, патисони та гарбуз. Не тільки з причини уразливості кореневої системи, але і у зв'язку з особливим «ставленням» цих культур до повітря, ґрунту та світла. Вони дадуть незрівнянно більш високі результати, будучи висаджені насінням у ґрунт, хоча і зійдуть дещо пізніше тих, які висаджені розсадою.

Підготовка насіння до посіву. Існує безліч передпосівної підготовки насіння. Звичайно, існують дуже результативні методи, але вони вимагають певного часу на підготовку. Якщо ж його хронічно не вистачає, досить дуже простих прийомів. Спочатку насіння потрібно прогріти протягом 2-3 годин на батареї, для цього просто насипте їх на якесь плоске блюдце або піднос. Для знезараження насіння не обов'язково використовувати марганцівку, досить якийсь час просто потримати їх на сонячному світлі або під ультрафіолетовою лампою. Потім потрібно відсортувати кращі насіння. Для цього просто насипте їх у миску з водою. «Неповноцінні» насіння спливуть, а ті, які вам потрібні, осядуть на дно. Відібрані для посіву насіння потрібно замочити на 2 тижні, це і прискорить весь процес, і одночасно дозволить вам відібрати тільки сходження насіння. Візьміть невеликі квадратики чистої білої тканини розміром приблизно 10х10 див., на кожен з них розкладіть насіння певного сорту, загорніть тканину, пише postup.in.ua покладіть на скляне або керамічне блюдце, на блюдце наклейте етикетку з назвою. Потім рясно змочіть всі ваші «ганчірочки», поставте всі блюдця на піднос, надіньте зверху поліетиленовий пакет і поставте на батарею. Час від часу контролюйте вологість, тканина не повинна пересихати. Але це буде нескладно: пересихання буде перешкоджати поліетилен. Через 2-3 тижні, залежно від виду насіння, відберіть тільки проклюнулися, їх і висівайте на розсаду. Це будуть кращі насіння. Насіння, проклюнулися пізно, не дадуть рекордних врожаїв.

Правильна посадка. Сійте намочені насіння тільки у вологу землю. І намочені, і сухі насіння відразу після висадки рясно полийте. Грунт для посадки теж повинен бути «правильним». Зараз у продажу безліч різноманітних ґрунтів, підібрати щось для себе - питання експерименту. Але і тут є секрет. Адже ви вирощуєте розсаду саме для своєї ділянки, і тому 50% всієї грунтової суміші має становити грунт з вашої ділянки. Це важливо. Це дозволить розсаді спочатку «налаштуватися» правильним чином. Подбайте про це ще з осені, і придбайте деяку кількість такого ґрунту.

Особливості посадки полуниці та суниці. Ці ягідні культури - завжди бажаний гість у нашому городі. Зараз виведено багато нових сортів, ягоди яких великі і солодкі, стійких до шкідників і хвороб. Але, звичайно, повністю всі позитивні характеристики сорту розкриваються лише за умови правильної агротехніки. Можна придбати готову розсаду полуниці і суниці. Але один з найкращих способів - виростити її самостійно з насіння. Якість посадкового матеріалу буде дуже високим, і до того ж, ви зможете завести будь-який, навіть самий рідкісний сорт, посадковий матеріал якого далеко не завжди буває в продажу. Полуниця і суниця не завжди вдаються, але це відбувається внаслідок незнання деяких її особливостей. Правило перше: насіння цих ягідних культур потрібно попередньо замочити і витримати деякий час (приблизно 2 тижні) на нижній полиці холодильника. Посіяти на розсаду потрібно в кінці лютого, але - це дуже важливо - робиться це по поверхні грунту, засипати насіння не можна. Тільки коли з'являться сходи, можна присипати тонким шаром землі. Сійте потрійну норму насіння, постійно зволожуйте посіви!

Ємності для розсади. Одні з найкращих горщиків для розсади - обрізані молочні пакети і коробочки з-під сметани і йогурту, в денці яких зроблено 5-6 дренажних отворів. Вони добре тримають форму і не розмокають, а також володіють достатнім об'ємом для забезпечення гарного харчування розсади, особливо підросла. Адже секрет успіху - рання посадка, а значить, вашій розсаді належить «жити» у цих горщиках кілька місяців, тому має бути достатньо місця і поживних речовин. Коли ви будете висаджувати розсаду в грунт, просто розріжте пакет: у вас в руках буде хороший земляний «кубик», і коріння не будуть пошкоджені. Гарні горщики для розсади можна зробити і самим. Вони являють собою «кубики» з звичайного поліетилену, а склеїти такі кубики можна за допомогою звичайної праски. Розмір - на потреби, не забудьте також виконати в них отвори для дренажу. Торфоперегнійні горщики дуже хороші тим, що розсаду прямо в них можна висаджувати в грунт, ніякого травмування коренів при цьому не відбувається, посадка дуже проста. Але потрібно пам'ятати, що у них не надто великі розміри, і якщо тримати в них розсаду кілька місяців, вони можуть розмокнути від поливів.

Краще не пікірувати. Один з найголовніших секретів: не пікірують розсаду. Краще відразу посійте в кожен з горщиків 6-7 насіння, а потім залиште одне найкраще рослина, решта видаліть. Пікірування порушує кореневу систему вашого сіянця, і він стартує з нуля, в результаті втрачаючи 2-3 тижні дорогоцінного часу, що відповідає більш пізній посадці. А це вже не сприяє високому врожаю в майбутньому. До появи сходів горщики повинні перебувати в теплі, і підтримуйте високу вологість. З появою сходів перенесіть всі горщики в прохолодне місце і зменшити полив. Для поліпшення «самопочуття» вашої розсади, і для підвищення її імунітету іноді поливайте розсаду розчином «Корневін», але при цьому концентрація повинна бути приблизно в два рази нижче рекомендованої в інструкції.

Тала і «жива» вода. І ще один секрет: до появи 3 - 4 справжніх листочків поливайте розсаду талою водою. Для цього приносите сніг з балкона або з вулиці в невеликій коробочці. А ще - ви самі можете приготувати «живу воду» для поливу розсади. Для цього поставте чайник з водою на вогонь, і як тільки почнуть виділятися перші бульбашки, вимкніть нагрів і швидко охолодіть чайник під струменем холодної води. Але користуватися цим сильнодіючим засобом потрібно дуже рідко: не більше 2 разів за весь час вирощування розсади будинку.

Як обладнати місце для розсади. Розсаді потрібно багато світла, але як бути, якщо на підвіконні не вистачає місця? Найпростіший варіант - підставте до вікна стіл або змайструєте з фанери приставну П-подібну конструкцію. Батарею оберніть світлою тканиною і зав'яжіть. Хоча б раз в 2 дні повертайте розсаду. Звичайно, умови у міській квартирі далекі від ідеальних, але все ж цих нехитрих прийомів необхідно і достатньо для отримання непоганий розсади. Таким чином, на початковому етапі, правильно підготувавши і посіявши насіння, ви вже зробили все можливе для того, щоб ваші рослини були здорові і порадували вас щедрим урожаєм.

Овочева «астрологія». Формула успіху для посіву овочів на розсаду така: садити кожну овочеву культуру краще при поєднанні певної фази Місяця і певного знака зодіаку.

  • Селера: 1-я і 4-я фаза, Телець, Рак, Скорпіон, Риби.
  • Перець і баклажан: 2-я фаза, Рак, Скорпіон, Стрілець, Риби.
  • Пряні трави: 2-я фаза, Рак, Скорпіон, Козеріг.
  • Полуниця і суниця: 3-я фаза, Рак, Скорпіон, Риби.