hemigraphis.jpg
Статистика

Популярное

Новое на сайте

Названа головна особливість американських ГМО-яблук

Интересное

Фахівці назвали головну особливість нових генетично модифікованих яблук, які надійдуть у продаж в американські супермаркети в наступному місяці. Фрукти відрізняє наявність гена, який дозволяє їм не темніти в районі зрізу близько трьох тижнів. Про це повідомляє CBC News.

Звичайні яблука містять поліфенолоксидази. Ці ферменти необхідні для окислення антиоксидантів, в даному випадку —поліфенолів, в результаті чого утворюються хінони. Саме ці окисники, взаємодіючи на яблучному зрізі з повітрям, додають за кілька хвилин фрукту характерний коричневий відтінок.

Нові яблука, які не піддаються подібному окисленню, надійдуть у продаж в неназвані десять супермаркетів Середнього Заходу США. Творці модифікованих фруктів в даний час виростили вже 85 тисяч нових яблуневих дерев. До 2018 року їх кількість планується збільшити до 500 тисяч. Нові фрукти, як відзначають фахівці, набагато довговічніше і тому дешевше своїх природних аналогів.

В даний час відсутні підтверджені наукові дані про який-небудь небезпеки продуктів, отриманих з генетично модифікованих організмів. У 2016 році понад 120 нобелівських лауреатів закликали Greenpeace, ООН і уряду країн припинити боротьбу з генетично модифікованими організмами.